AKTUALNOŚCI

 11 czerwca na stadionie w Orzeszu odbył się turniej piłki nożnej o puchar Orzeskiego Powitania Lata, w którym brała udział drużyna naszej szkoły występująca w kategorii klas IV. Nasi sportowcy okazali się najlepszą drużyną zdecydowanie wygrywając swoje mecze. W pierwszy meczu pokonali drużynę z Zawiści 6:1 a następnie zwyciężyli z Jaśkowicami 7:1. Nasi zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Burmistrza medale i okazały puchar i jak stwierdził jeden z naszych zawodników "Proszę Pana zapisaliśmy się w historii".

Warto nadmienić, że nagrodę dla najlepszego strzelca otrzymał Piotrek Brząkalik, który o jedną bramkę wyprzedził Wiktora Dionizego. Na pochwałę zasługuje jednak cały zespół łącznie z jedyną dziewczyną na tych zawodach Martą Szmatloch, która była filarem naszej obrony.

Zespół wystąpił w składziePiotr Brząkalik, Mateusz Kelner, Marta Szmatloch, Maciej Król, Wiktor Dionizy, Dawid Krawczyk, Oliwier Olejnik, Rafał Prościński, Kacper Koperwas i Robert Giebel.

 W zawodach siatkówki plażowej chłopców świetnie spisali się nasi zawodnicy. Łukasz Tomaszewski i Daniel Prus ostatecznie zajęli 2 miejsce w półfinale wojewódzkim, który odbył się 5 czerwca w Mikołowie. W tej dyscyplinie od 6 lat co roku reprezentanci naszej szkoły docierają do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki za chłopaków w przyszłym roku szkolnym, tym bardziej, że mamy już gdzie trenować tą coraz bardziej popularną dyscyplinę.

 Dnia 21 maja rozpoczęliśmy szkolne rozgrywki mikstów siatkówki plażowej. Całe przedsięwzięcie odbywało się na nowym, szkolnym boisku do siatkówki plażowej. Organizacją zajęły się dziewczyny z klasy sportowej: Alicja Jankowiak, Julia Duda i Weronika Brzęczek a opiekę sprawował pan Tomasz Bober. W turnieju wzięło udział 11 zespołów. Pogoda dopisywała każdego dnia więc mogliśmy bez problemu rozegrać wszystkie mecze. Po zaciętych rozgrywkach, które trwały cały tydzień, podium wygląda następująco: 3 miejsce "Bez nazwy" (Anna Paterman i Jakub Bugaj), 2 miejsce "Dzikie Lamy" (Marcjanna Gawlik i Adrian Stachoń), 1 miejsce "Dream Team" (Angelika Dziubany i Łukasz Tomaszewski). Za wspólną grę i świetną zabawę dziękujemy i na pewno powtórzymy to za rok, więc zachęcamy do ponownego udziału oraz zapraszamy wszystkich, którzy lubią siatkówkę.

 UWAGA! Dyrektor Szkoły mgr Ewa Golus zaprasza rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczynają naukę w klasie IV i VII na spotkanie, które odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu-Zawadzie w dniu 19 czerwca o godzinie 17.00

 XIII Międzyszkolna Debata Młodzieży „CYFROWOBEZPIECZNI”

W czwartek 7 czerwca już po raz trzynasty spotkała się w naszej szkole młodzież z różnych szkół, aby porozmawiać o sprawach ważnych,  które mogą być zarówno pomocne i bezpieczne, ale też mogą stanowić duże zagrożenie. W tym roku głównym hasłem było: „Cyfrowobezpieczni”, gdyż Internet pełni w naszym życiu coraz ważniejszą i już chyba niezastąpioną w wielu dziedzinach rolę, ale musimy wszyscy zdawać sobie sprawę, że może stać się miejscem bardzo niebezpiecznym.

Dariusz Pietrek ze Śląskiego Centrum Profilaktyki, rozmawiał z uczestnikami o uzależnieniach, w tym uzależnieniach behawioralnych i wskazywał na zagrożenia, jakie niesie za sobą bezrefleksyjne „przebywanie w sieci”. Potem z młodzieżą spotkała sią komisarz Anna Musioł, która przedstawiła młodzieży problem zagrożeń internetowych w kontekście prawnym.

Po tej części spotkania wszyscy wzięli udział w warsztatach, a swoje wnioski zaprezentowali podczas debaty, w której przedstawiali argumenty dotyczące zagrożeń internetowych oraz zasad cyberbezpieczeństwa w sieci. Do dyskusji aktywnie włączyła się publiczność, co jest bardzo ważne, gdyż pokazało jak trudnego - ale i istotnego dla młodych ludzi - tematu dotknęliśmy.

Naszym celem nie było udawadnianie nikomu, że Internet jest zły i niepotrzebny, bo to nieprawda. Wszyscy z niego korzystamy, ułatwia nam na pewno życie, stał się już jego nieodłączną częścią, jednak ważne jest, aby młodzi ludzie zdawali sobie sprawę z konsekwencji jakie może nieść za sobą serfowanie w sieci. I dlatego tak ważna jest wiedza i zdrowy rozsądek. Ważne są też możliwości pomocy, jeśli czujemy, że my sami albo ktoś nam bliski zabrnął już za daleko w wirtualny świat. I ważny jest człowiek – ty, ja - najprawdziwszy, realny.

Dziękujemy wszystkim za udział – uczestnikom i prowadzącym warsztaty: p. Celina Chmiel, p. Jolanta Zwyrtek, p. Monika Świerczek-Fic. p. Paulina Polus-Drewniak, p. Bożena Kołodziej, p. Magdalena Maciejczyk oraz kom. Annie Musioł i Dariuszowi Pietrkowi i GKRPA w Orzeszu!

 „Kariera – marzenia do spełnienia” – pod takim hasłem odbył się konkurs z doradztwa zawodowego organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu struktury szkół ponadgimnazjalnych, szkolnictwa zawodowego, rynku pracy czy nowych zawodów i ich specyfiki. W interaktywnym etapie szkolnym do finału zakwalifikowało się 5 naszych uczniów. Finał odbył się 6 czerwca w Żorach i miał formę turnieju „jeden z dziesięciu”. Jak się okazało na tym etapie nasi uczniowie byli najlepsi! Bezapelacyjnie zwyciężył Szymon Bańczyk (3c), II miejsce zajął Filip Niedziela (3b), a III – Karolina Morawiec (3b). Gratulujemy!

 Miasteczko Ruchu Drogowego

5 czerwca uczniowie czwartej klasy wyjechali do Miasteczka Ruchu Drogowego w Żorach. Wyjazd był jednym z etapów przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową, który zbliża się wielkimi krokami. Na miejscu czwartoklasiści przekonali się, że jazda rowerem nie polega wyłącznie na umiejętności utrzymania się na rowerze bez „bocznych kółek”. Znaki, sygnalizacja świetlna, skrzyżowania, rondo i kilkunastu równocześnie poruszających się rowerzystów – okazały się nie lada wyzwaniem! Zdarzyła się „jazda pod prąd”, zignorowanie znaku STOP czy problem z włączeniem się do ruchu, jednak przyszli pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego trenowali z uśmiechami na buziach i z wielkim zaangażowaniem, co na pewno przyniesie pozytywne efekty na egzaminie. Życzymy powodzenia!

 Z okazji 100 lecia niepodległości Polski nasza szkoła bierze udział w licznych akcjach, konkursach, warsztatach .Jeden z konkursów poległ na ułożeniu  tak zwanego "lepieja" :)) Rymowanka musi zaczynać się od słowa "lepiej"....i dotyczyć tematyki niepodległościowej. Efekty pracy bawią i zadziwiają oryginalnością! Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 Sukces naszej uczennicy!

Niedawno uczennica klasy II A, Weronika Brzęczek brała udział w finale konkursu historycznego "Klasówka Powstańcza". Weronika znalazła się wśród 48 najlepszych uczniów ze 113 szkół wszystkich typów. Zakres tegorocznej III edycji klasówki to:„Udział oraz zaangażowanie na rzecz Powstań Śląskich Polaków z Wielkopolski” uwzględniał on w swojej treści także najistotniejsze aspekty pierwszego zwycięskiego powstania Polaków – Powstania Wielkopolskiego, którego 100. rocznicę obchodzimy w 2018 roku. Finaliści reprezentowali województwa: dolnośląskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

 Pomysłodawcą akcji „Jak nie czytam jak czytam” jest miesięcznik „Biblioteka w szkole”. Trzecia edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej miała miejsce 8 czerwca. W czasie akcji uczniowie z całe Polski czytają bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. W naszej szkole do akcji przyłączyli się uczniowie klasy 1a i 1b, którzy przynieśli do szkoły swoje ulubione książki oraz eksponaty związane z ich treścią. Założyli też odpowiednie stroje, maski i makijaże. W bibliotece szkolnej odbyło się wspólne głośne czytanie. Dziękujemy paniom Magdalenie Mastej i Jolancie Schier za przygotowanie dzieci do udziału w akcji czytelniczej.

 7 czerwca uczestnicy kółka regionalnego wybrali się na wycieczkę do Katowic.

Głównym punktem programu było zwiedzanie wystawy stałej na temat historii Śląska oraz wjazd na wieżę, aby podziwiać panoramę Katowic. Spacer po Katowicach ukazał miasto stare i nowoczesne: kamieniczki, Spodek, Centrum Kongresowe, pomnik Powstań Śląskich, nowa aranżacja rynku, Teatr im. Stanisława Wyspiańskiego.

 29 maja 2018r. po raz pierwszy do naszej szkoły przyjechała z wizytą Filharmonia Śląska. Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej z klas 1,4 i 7 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach umuzykalniających. Mogli na żywo wysłuchać koncertu pt: „Harfa w duecie z fletem”. Zostali również zapoznani z historią powstania harfy i fletu oraz sposobem wydobywania z tych instrumentów dźwięku. Dodatkową atrakcją całego spotkania była możliwość zagrania na harfie przez chętne osoby oraz wspólne koncertowanie na instrumentach perkusyjnych.

 Międzygimnazjalna Debata Młodzieży Cyfrowobezpieczni w Gimnazjum w Orzeszu-Zawadzie-07.06.2018 program

 XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. „Nastolatek w świecie, czyli całkiem dorosłe problemy młodych bohaterów” zakończył się dla naszej szkoły wielkim sukcesem. Drużyna dziewcząt z klasy 2b: Natalia Małecka, Sylwia Marcol i Martyna Pierschkalla, zdobyła I miejsce w tym prestiżowym konkursie. Dziewczęta zapoznały się z wszystkim książkami bibliografii konkursowej, wykonały techniką wydzieranek lapbooka, będącego reklamą wybranej książki konkursowej oraz zdobyły największą ilość punktów w zawodach składających się z kilku rund.  Impreza czytelnicza miała miejsce 24 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. „Przyjaciół Ziemi” w Łaziskach Górnych. Gratulujemy sukcesu!!!

 Dyrektor Szkoły mgr Ewa Golus zaprasza rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczynają naukę w klasie I na spotkanie, które odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu-Zawadzie w dniu 4 czerwca o godzinie 17.00

 KLAUZULA INFORMACYJNA ZGODNA Z RODO więcej

 W ramach XV Pól Nadziei wolontariat Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach ogłosił konkursy, w których nasze uczennice zajęły zaszczytne miejsca.

Agnieszka Piksa zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Zaprojektuj logo XV Pól Nadziei”

W konkursie literackim „Historia z żonkilem w tle” trzy pierwsze miejsca zdobyły uczennice naszej szkoły:

I miejsce - Martyna Pierschkalla za opowiadanie „Śledztwo na sześć płatków”

II miejsce  Anastazja Huczała za opowiadanie „Trzy niezwykłe kwiaty”

III miejsce Wiktoria Cebula za opowiadanie  „Nie trać nadziei”

 24 maja w Łaziskach odbyły się zawody tenisa stołowego na szczeblu wojewódzkim, w których udział wzięli nasi uczniowie. Drużyna w składzie Adam Piątek i Łukasz Tomaszewski spisała się bardzo dobrze zajmując ostatecznie 5 miejsce w województwie śląskim. Gratulujemy !!

 Szkolny Konkurs Czytelniczy jak co roku zgromadził miłośników literatury młodzieżowej. Tegoroczny test miał miejsce 17 maja, zawierał pytania z treści książek C. J. Daugherty „Tajemny ogień” i „Tajemne miasto”.  Miejsce pierwsze zajęła Martyna Pierschkalla z klasy 2b, drugie Jakub Faruga z klasy 4, a trzecie Weronika Kaczanowska z klasy 2a. W konkursie wzięli również  udział: Dorota Piksa, Martyna Piksa, Natalia Pawlak, Katarzyna Niedobecka i Justyna Spendel.

 Konkurs o Stanisławie Ligoniu, mający miejsce 11 maja, to tradycyjny czas wspominania postaci patrona naszej szkoły. Dwuosobowe drużyny reprezentujące  klasy gimnazjalne i klasę 7, sprawdziły swoją wiedzę odpowiadając na pytania otwarte i zamknięte, rozwiązując krzyżówkę i układając rozsypankę słowną. Zadaniem wszystkich uczniów klasy 4 było narysowanie w dowolnej technice portretu Stanisława Ligonia. Pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z klasy 2a: Weronika i Kaczanowska i Martyna Piksa. Drugie miejsce wywalczyły dziewczyny z klasy 7: Oliwia Szweda i Magdalena Szwan. Trzecie miejsce przypadło klasom: 2c (Maja Porębska i Emilia Prościńska), 3b (Filip Niedziela i Martyna Staniczek), 3c (Piotr Masny i Paweł Spendel) oraz klasie 4.

 Grupa teatralna Szansa przygotowała krótkie, zabawne przedstawienie „Śnieżka po Śląsku”, z którym wystąpiliśmy podczas Przeglądu Teatralnego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Orzeszu – Jaśkowicach i jeszcze tego samego dnia podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanego przez Stowarzyszenie „Uśmiech” z Mikołowa. Na Festiwalu zdobyliśmy wyróżnienie. Przedstawienie pokazaliśmy też oczywiście naszym kolegom w szkole.

 Witaj Maj, 3 Maj!

W tym roku Święto Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy oryginalnie, nieszablonowo. Wszyscy uczniowie naszej szkoły oglądali prezentacje dotyczącą historii uchwalenia naszej pierwszej konstytucji oraz samodzielnie wykonywali patriotyczne kotyliony.

 Nasza szkoła uczestniczyła w projekcje CYFROWOBEZPIECZNI- BEZPIECZNA SZKOŁA CYFROWA. 

Celem naszych działań było wyposażenie uczniów, rodziców i nauczycieli w wiedzę na temat możliwych zagrożeń oraz ryzyka związanego z korzystaniem z internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych, gdyż zdajemy sobie sprawę, że wiedza i świadomość są podstawą bezpiecznego funkcjonowania w sieci. W ramach projektu zrealizowano warsztaty dla uczniów oraz szkolenie dla nauczycieli. Nauczyciele przeprowadzili lekcje wychowawcze i przedmiotowe związane z bezpieczeństwem cyfrowym, czego efektem było wypracowanie zasad bezpiecznego poruszania się w internecie. Zaplanowano również przeprowadzenie spotkania z rodzicami. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.cyfrowobezpieczni.pl

 23 kwietnia w SP8 w Orzeszu-Mościskach odbył się miejski konkurs dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych pt. „Pierwszaki kodują - zagadki rozwiązują”. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Lena Szynol i Wiktor Kurka z kl.1a oraz Martyna Wągrowska i Mateusz Kalinowski z kl.1b. Pierwszoklasiści zmagali się z określaniem i prezentowaniem kierunków na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz z praktycznym wykorzystywaniem kodów i piktogramów przy rozwiązywaniu zadań logicznych. Lena i Wiktor zdobyli III miejsce, a Martyna i Mateusz IV miejsce. GRATULUJEMY!

 14 kwietnia 2018r. nasi uczniowie Michalina Studnik i Filip Grzywok brali udział w VII Mistrzostwach Polski w pracy z tekstem na komputerze. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem sprawował Prezydent Miasta Tychy – Andrzej Dziuba. Partnerem była „Nauka-ZAV”, a sponsorem tyska firma INFOLAB. Nagrody ufundowała też gościnna szkoła – Zespół Szkół nr 2 w Tychach oraz samo stowarzyszenie – Interinfo Polska.

 13 kwietnia w Chybiu Śląskim nasze drużyny tenisa stołowego zagrały w półfinałach wojewódzkich, rywalizując ze szkołami z Mysłowic, Chorzowa, Katowic, Chybia i Siemianowic Śląskich. Dziewczyny zajęły 4 miejsce, dające na koniec miejsca 12-16 w województwie śląskim! Chłopcy natomiast, wywalczyli 2 miejsce i uzyskali awans do finałów wojewódzkich, które odbędą się w maju. GRATULUJEMY!!!

 12 kwietnia na hali sportowej w Łaziskach Górnych odbyły się rejonowe zawody w tenisie stołowym. Udział w nich wzięły drużyny chłopców i dziewcząt z naszej szkoły. Zarówno drużyna dziewcząt, w składzie Weronika Kaczanowska, Wiktoria Cebula, Martyna Sznapka, jak i chłopców: Adam Piątek i Łukasz Tomaszewski zajęła 1 miejsce, awansując tym samym do półfinałów wojewódzkich.

 11 kwietnia w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

 10.04.2018r. nasz szkolny zespół muzyczno-taneczny z SP-3 Orzesze-Zawada otrzymał WYRÓŻNIENIE w kategorii: Zespoły w  VII Regionalnym Festiwalu Piosenki Śląskiej "Orzeszek" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Orzesza p. Mirosława Blaski. Zespołowi akompaniował nasz gimnazjalista z G2 Orzesze-Zawada:  Franciszek Spyra -za co Mu jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

 5 kwietnia już po raz siódmy odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs Profilaktyczny. Uczniowie zmierzyli się w różnego rodzaju zadaniach wymagających wiedzy z zakresu problematyki zagrożeń uzależnieniami oraz promujących zdrowy styl życia, podczas których musieli wykazać się również kreatywnością i umiejętnością pozytywnego myślenia zgodnie z założeniami konkursu mającego na celu promowanie pozytywnych norm i wartości przez upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia.

Zwyciężczyniami zostały uczennice Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Ornontowicach – Anna Trześniewska i Małgorzata Moskalik, II miejsce przypadło drużynie z SP 4 w Łaziskach Górnych – Wiktoria Kasjaniuk i Martyna Bieniek, a trzecie drużynie z SP 7 w Orzeszu-Gardawicach – Martyna Machulec i Anna Dyrska.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Za pomoc w organizacji dziękujemy GKRPA w Orzeszu, PARPA w Warszawie oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach

 4 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

 

Grupa 1  szkoły podstawowe – klasy I – VI

1 miejsce – Martyna Witoszek z OSP Gardawice,

2 miejsce – Amelia Cichos z SP nr 5

3 miejsce – Paweł Kornas z SP nr 4

 

Grupa 2 – klasy II i III gimnazjum oraz klasa VII szkoły podstawowej

1 miejsce – Sergiusz Dworczyk z OSP Zawiść

2 miejsce – Paweł Pompa z SP nr 8

3 miejsce – Iwona Chrobok z OSP Jaśkowice

 

Grupa 3 – szkoły ponadgimnazjalne

1 miejsce – Bartosz Janosz z OSP Zgoń

2 miejsce – Krzysztof Liszka z OSP Zgoń

3 miejsce – Patryk Miguła z OSP Zawiść

 Iwona Chrobok i Daniel Schier zostali zwycięzcami Międzyszkolnego Turnieju Doradztwa Zawodowego zorganizowanego przez SP 10 w Orzeszu-Woszczycach i Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Nasi uczniowie byli niepokonani podczas rywalizacji z wykorzystaniem ekonomicznej gry Chłopska Szkoła Biznesu. Gra jest symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji czy negocjacje handlowe.

 27.03.2018 r. Szymon Miśko, uczeń klasy Ib wprowadzał piłkarzy na murawę Stadionu Śląskiego w Chorzowie przed meczem Polska-Korea.  więcej

 Lena Ptak kl.1b wraz z mamą Agatą zdobyły I miejsce w Wojewódzkim konkursie na najciekawszą  LALKĘ-KUKIEŁKĘ przedstawiającą dowolną postać ze śląskich legend. Praca Lenki przedstawiała "Meluzynę". Konkurs jest częścią projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo”, który realizowany jest w ramach przedsięwzięć edukacyjnych popularyzujących wiedzę o mieście i regionie.  więcej

 27 marca 2018 w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się konkurs dla programistów języka C++ oraz PHP. Uczestnicy mieli do rozwiązania osiem zadań algorytmicznych. Filip Grzywok zajął II miejsce. Gratulujemy!

 26 marca odbyło się spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

 Coroczny Dzień Szkoły obchodziliśmy 23 marca. Uczniowie przypomnieli sobie fakty z życia patrona szkoły Stanisława Ligonia w postaci dialogowanego życiorysu w gwarze śląskiej. Poznali też fragmenty jego pisarstwa pochodzące z ksiązki „Bery i bojki śląskie”. Następnie sala gimnastyczna wypełniła się rytmami wiosennymi. Uczniowie śpiewali, tańczyli i strojami manifestowali przyjście wiosny. Fantastyczne przedstawienie przygotowały dzieci klas pierwszych, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Pozostałe klasy w ramach konkursu Superklasa przedstawiały swoje wesołe programy. Na koniec uczestnicy uroczystości mogli popisać się znajomością gwary śląskiej. Wszyscy zostali nagrodzeni słodkościami.

 Martyna Turek została laureatką II miejsca Powiatowego Konkursu Logistycznego organizowanego przez Zespół Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, którego uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z wiedzy z podstaw ekonomii, handlu, transportu, matematyki oraz wiedzy o społeczeństwie, musieli wykazać się również umiejętnościami rozwiązywania zadań problemowych z obszaru podstawowych zasad logistyki.

 16 marca naszą szkołę odwiedziła pani Julianna Klick, pracownik Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu, która poprowadziła warsztaty dotyczące dwujęzyczności oraz zalet uczenia się języków obcych.

 15 marca odbyło się VIII Dyktando o Tytuł Mistrza Ortografii Miasta Orzesze zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 6 w Orzeszu - Zawiści. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 2b G: Martyna Pierschkalla, która zdobyła II miejsce i Natalia Małecka - III miejsce.

 DAS BILD DER ANDEREN Nasza szkoła już od 7 lat uczestniczy w programie Goethe-Institut "Das Bild der Anderen", którego celem jest współpraca w języku niemieckim ze szkołami z całego świata. Mieliśmy już okazję pracować z placówkami z Norwegii, Danii, Grecji, Finlandii oraz Rosji. Miło nam poinformować, iż od miesiąca korespondujemy z nową szkołą z malowniczej miejscowości Patras w Grecji.

 Uczennice - Martyna Turek, Kasia Hensel, Karolina Morawiec oraz Kinga Niemiec - wzięły udział w VI już edycji konkursu gastronomicznego dla gimnazjalistów „Mini Master Chef”, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach.  więcej

 15 marca w naszej szkole odbył się Festiwal eksperymentów, zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Uczniowie mieli okazję zaobserwować wspaniałe pokazy eksperymentów związane z ogniem, wodą i powietrzem, z użyciem azotu i suchego lodu. Na zakończenie odbył się pokaz wspaniałych sztuczek magicznych. więcej

 15 marca uczniowie klasy 7 wybrali się do łaziskiego MOSiR-u na Targi Edukacji i Pracy. Uczniowie poznali ofertę szkół ponadpodstawowych, obejrzeli pokazy przygotowane przez uczniów szkół powiatu mikołowskiego. Zwiedzając stoiska szkół mogli pozyskać ulotki informacyjne  i gadżety. więcej

 15 marca nasi uczniowie z klasy sportowej wzięli udział w powiatowych zawodach w piłce siatkowej. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców spisała się na medal! Dziewczęta wywalczyły drugie miejsce pokonując pierwszo ligową drużynę z Łazisk! Chłopcy po zaciętej walce ukończyli zawody na trzecim miejscu. Gratulujemy! więcej

 15 marca uczennice naszej szkoły wzięły udział w etapie rejonowym XVII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego odbywającym się w Bujakowie. Tegoroczni uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą Dziejów Apostolskich. Sylwia Marcol zdobyła 4 miejsce.

 15 marca odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pt. „Śpiewać każdy może”, którego organizatorem było PSNJN w Katowicach. W konkursie wzięło udział ponad 50 wykonawców. Naszą szkołę reprezentowały trzy utalentowane uczennice - Emilia Makosz, Klaudia Szulczyńska oraz Karolina Baranowska.

 14 marca naszą szkołą zawładnęła liczba Pi. Uczniowie mieli okazję wykazać się talentem plastycznym, literackim, detektywistycznym oraz sportowym, zmagając się różnorodnymi zadaniami. Najlepsze okazały się klasy 2a oraz 3c, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce. więcej

 9 marca w siedzibie ZS nr 1 Specjalnych w Mikołowie-Borowej Wsi odbyło się wręczenie nagród w IX edycji Powiatowego Konkursu Fotografii Ekologicznej Cztery Pory Roku. Zdjęcie "Wydmy w Łebie" Katarzyny Ligner zajęło drugie miejsce, trzecie miejsce zajęło zdjęcie "Wiewiórka" Katarzyny Bodzioch. więcej

 7 marca uczennice Martyna Turek oraz Michalina Studnik wzięły udział w powiatowym konkursie „Potyczki laboratoryjne” w ZS w Czerwionce-Leszczynach. Patronem honorowym konkursu był Wicestarosta Powiatu Rybnickiego. Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące chemii ogólnej i nieorganicznej, jak również znajomość sprzętu laboratoryjnego i podstawowych czynności laboratoryjnych. Nasze dziewczyny spisały się na medal i zajęły I miejsce. GRATULUJEMY. więcej

 Informacja dla uczniów klas III gimnazjalnych

Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadgimnazjalnych.

Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty więcej

Załącznik 1 więcej

 WIELKI SUKCES NASZEJ UCZENNICY :-)

20 lutego Anastazja Huczała, uczennica klasy VII, podeszła do FINAŁOWYCH zmagań w Wojewódzkim Przedmiotowym Konkursie z języka polskiego!  Warto dodać, że do II etapu konkursu dostało się przeszło 100 uczniów z naszego rejonu, z czego do finału przeszło już tylko 31 uczestników. Czekamy na wyniki, ale już teraz gratulujemy tak znaczącego osiągnięcia :-) Nastka, jesteśmy z Ciebie dumni!

 25.01.2018 mieliśmy okazję gościć w naszej szkole przyszłych uczniów wraz z ich rodzicami. Zwiedzający mogli wypróbować roboty przygotowane przez panią Annę Kurka z Laboratorium Robotyki, zobaczyć siłownię, pracownie matematyczną, językową i komputerową, przyglądać się eksperymentom fizycznym, a także podziwiać eksponaty wykorzystywane na lekcjach przyrody, biologii i geografii. Najmłodszymi zajęły się wychowawczynie klas I przygotowując dla nich ciekawe zabawy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Na wszystkich gości czekały pyszne muffiny, upieczone przez naszych uczniów. więcej

 25.01.2018 odbyła się wycieczka językowa do Krakowa. Jej uczestnicy odwiedzili Goethe-Institut i wzięli udział w animacjach w języku niemieckim prowadzonych przez panią Beatę Hadasz oraz pana Alexandra Lay. W urokliwych wnętrzach kamienicy Potockich, w których mieści się obecnie Instytut, uczniowie zmagali się z licznymi wyzwaniami językowymi. Z całą pewnością był to przyjemny i inspirujący wyjazd.

 Zaplanowany w naszej szkole projekt w ramach programu Bezpieczna + zakładał podjęcie wielu inicjatyw i przedsięwzięć. Wszystkie zadania w ramach projektu zostały zrealizowane. więcej

 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Orzeszu – Zawadzie podsumowany!

 

Sztab 26. Finału WOŚP w Orzeszu - Zawadzie oficjalnie podsumował swoją działalność. Dzięki ludziom dobrego serca zaangażowanym w ideę pomocy najbardziej bezbronnym – noworodkom – udało nam się w tym roku zebrać kwotę 34 417,79!

Nic nie udałoby się bez Was – wolontariuszy, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i mieszkańców Orzesza, którzy do puszek wolontariuszy wrzucali nie tylko przysłowiową złotówkę! Dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom niestrudzenie od lat wspierającym działalność naszego Sztabu! więcej

26. FINAŁ – 14.01.2018r. – po raz siedemnasty w naszej szkole więcej

 W styczniu w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki w III POWIATOWYM BOŻONARODZENIOWYM KONKURSIE  LITERACKO - PLASTYCZNYM  na wiersz oraz kartkę świąteczną. Zaprosiliśmy do udziału uczniów klas gimnazjalnych z powiatu mikołowskiego. więcej

 Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Po wielu latach w naszej szkole znów miało pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. 10 stycznia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w tej radosnej uroczystości. Dzieci podsumowały swoją wiedzę na temat zasad zachowania i wypożyczania zbiorów biblioteki, zdobytą na zajęciach  przysposobienia bibliotecznego. Akt pasowania polegał na  nałożeniu encyklopedii na ramię ucznia i wypowiedzeniu formuły pasowania „Pasuję Cię na czytelnika biblioteki szkolnej”. Pierwszoklasiści, na baczność, złożyli przyrzeczenie czytelnicze. Dokładnie zapoznali się z zasadami korzystania z książek i czasopism.Od tej chwili są pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Serdecznie witamy w gronie miłośników książek!!!!!

 Kiermasz świąteczny. W grudniu odbył się w naszej szkole coroczny kiermasz świąteczny. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację – rodzicom, nauczycielom oraz uczniom. To dzięki Wam udało się zebrać aż 2041,65 zł!!!. Pieniądze przekazane zostały Radzie Rodziców i dołożone do potrzebnej kwoty na zakup profesjonalnego monitora multimedialnego, który wzbogaci wyposażenie naszej placówkiJ. DZIĘKUJEMY !!! (Opiekunowie SU)

 REKRUTACJA DO KLASY I więcej

 Wyniki konkursu na plakat profilaktyczny „Nie daj się wkręcić”. więcej

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili swoje prace do konkursu i zapraszamy do ich obejrzenia w galerii! więcej

 W ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie zorganizował konkurs I Powiatowy Konkurs Techniczny „Odkryj swój talent”. Martyna Turek, Filip Grzywok i Filip Niedziela zdobyli w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy!

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy prowadzonych przez ratownika medycznego Łukasza Rzymanka ze Stowarzyszenia ratowniczego ISKRA z Żor. więcej

 W tym roku już po raz czwarty przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Szlachetna Paczka. SZLACHETNA PACZKA pomaga jedynie tym, których bieda jest niezawiniona. więcej

 Dziękujemy wszystkim za przygotowanie prac w Miejskim konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny - „Nie daj się wkręcić.” Komisja konkursowa oceni prace i wyłoni zwycięzców w czwartek 14 grudnia. O wynikach oraz terminie wręczeniu nagród poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz prześlemy informacje do szkół.

 7 grudnia czwartkowe popołudnie upłynęło w naszej szkole pod znakiem gier planszowych. Zaprosiliśmy uczniów razem z rodzicami do wspólnej zabawy podczas Rodzinnego turnieju gier planszowych. więcej

 7 grudnia przedstawiciele uczniów klasy 7 i klas gimnazjalnych wzięli udział w szkolnej debacie dotyczącej tolerancji. Debata poprzedzona była warsztatami prowadzonymi w klasach na temat uprzedzeń i stereotypów oraz zajęciami poruszającymi problematykę tolerancji w dzisiejszym świecie. więcej

 RODZINNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH

Drodzy Państwo,

ze względu na Roraty zmuszeni jesteśmy zmienić godzinę rozpoczęcia Turnieju na 16:00. Turniej zakończy się około godziny 17:50, co pozwoli dzieciom wziąć udział we mszy.

Mamy nadzieję, że nie wpłynie to na podjętą przez Państwa decyzję związaną z udziałem w Turnieju.

Serdecznie raz jeszcze zapraszamy do zgłoszenia się do turnieju i spędzenia popołudnia z dzieckiem w miłej atmosferze przy kawie i herbacie:)

Proponowane gry: eurobiznes, scrabble, chińczyk (grzybobranie), rummikub, kości, bingo.

Zapraszamy gorąco!

 W poniedziałek 4.12.2017 drużyna w składzie Martyna Piksa, Wiktoria Cebula, Łukasz Tomaszewski i Karol Kancelista wystartowała w powiatowych zawodach badmintona. Po długiej i wyczerpującej walce dziewczyny zajęły 2 miejsce, kwalifikując się tym samym do zawodów rejonowych, natomiast chłopcy wywalczyli 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 Nasze dziewczyny – Kinga Niemiec, Martyna Staniczek i Martyna Turek zdobyły II miejsce w Powiatowym konkursie dotyczącym HIV/AIDS „Nie liczę na cud” organizowanym przez SP7 w Orzeszu – Gardawicach. Konkurs wymaga od uczestników rzetelnej wiedzy na temat HIV /AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową, ma na celu kształtowanie postaw wobec własnego zdrowia oraz akceptacji wobec osób żyjących z wirusem HIV i chorujących na AIDS. Konkurs organizowany jest z okazji przypadającego 1 grudnia światowego Dnia AIDS.

 1 grudnia klasy pierwsze SP3 pojechały na Śląski Festiwal Nauki 2017 w Katowicach. Uczniowie brali udział w warsztatach: Lego Mindstorms - w poszukiwaniu złota; Czy muzykę można zobaczyć?; MindCloud - Programowanie dla dzieci. więcej

 Podsumowanie konkursu „Bezpieczni w domu, w szkole, na ulicy” więcej

 Reforma Oświaty etap II na rok szkolny 2018/2019 więcej

 28 listopada uczniowie klasy 4 SP-3 uczestniczyli w warsztatach „Odnawialne źródła energii” w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Badali przemiany energii, sprawdzali czym różni się dioda od żarówki, energię wiatru i energię słoneczną. Na koniec samodzielnie zaprojektowali roboty. Zdjęcia można zobaczyć w galerii więcej

 24 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Orzeszu – Jaśkowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym „Śląskie bajanie”. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Antoni Bukowski z klasy Ia. Serdecznie gratulujemy! więcej

 MIASTO ORZESZE realizuje projekt pn: AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI W GMINIE ORZESZE dofinansowany z funduszy europejskich więcej

 Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. My pomagamy :) Dołączcie do nas!!!! więcej

 „Cukierki” i „Magiczne kryształy” Klasy pierwsze i klasa czwarta uczestniczyły w programach wczesnej profilaktyki realizowanych przez Panią Monikę Operchalską (pedagog i specjalista ds. profilaktyki Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Katowicach)  więcej

 MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY więcej

 15 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas pierwszych i klasy 4 SP3 „Radzenie sobie ze złością. Przeciwdziałanie agresji i przemocy! więcej

 RODZINNY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH - zapraszamy 7 grudnia w godzinach od 17:00-19:00

                                                           regulamin                               plakat

 W ramach realizacji rządowego programu BEZPIECZNA +, 9 listopada br. uczniowie klasy Ia, Ib oraz IV udali się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej nr 1 w Katowicach-Szopienicach  więcej

 9 listopada w naszej szkole odbył się Dzień twórczej profilaktyki. Szkolna grupa profilaktyki rówieśniczej PaT zaproponowała swoim rówieśnikom udział w 13 warsztatach, podczas których można było rozwijać swoje pasje i zdolności. Zaprosiliśmy również młodzież ze szkół w Orzeszu, Gardawicach i Ornontowicach. Przystanek Zawada rozpoczął się od krótkiego przedstawienia zasad działania grupy PaT i wspólnego śpiewania hymnu społeczności  PaT „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” Jarosława Chojnackiego. więcej

 UWAGA!! 9 listopada 2017 - Przystanek Zawada – dzień twórczej profilaktyki więcej

 26 października w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał konkursu „ZABAWKA FIZYCZNA W RUCHU”. Laureatami zostali uczniowie klasy Ia - Franciszek Bezak, Antoni Bukowski, Wiktor Kurka, Wiktoria Orzeł, a wyróżnienie otrzymała Zuzanna Krentusz.

Franciszek Bezak oraz Antoni Bukowski uzyskali największą liczbę punktów i zaprezentowali się na scenie. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

 25 października miał miejsce IX Regionalny Konkurs Gwarowy „Godomy po naszymu pod honorowym patronatem burmistrza miasta Orzesze Mirosława Blaskiego. Konkurs tradycyjnie odbył się w Domu Śląskiej Kultury w Woszczycach. Michalina Studnik i Szymon Bańczyk z klasy 3c w pełen ekspresji sposób przedstawili dialog „Mysz w pywnicy” Marka Szołtyska zaczerpnięty z książki „Bojki śląskie”. Za tak piękny występ nasi uczniowie zdobyli I miejsce i z rąk burmistrza Mirosława Blaskiego odebrali puchar, dyplomy i nagrody rzeczowe.

 Spacerownik orzeski”   - tak nazwaliśmy grę miejską przygotowaną dla uczniów klasy IV naszej szkoły.

Jest to jedno z działań zrealizowanych w ramach rządowego programu Bezpieczna+. Gra realizowana była we współpracy z wieloma instytucjami w Orzeszu zajmującymi się sprawami szeroko rozumianego bezpieczeństwa – Komendą Policji, Ochotniczą Strażą Pożarną, Urzędem Miasta, Biblioteką Miejską, pocztą, ośrodkiem zdrowia, lecznicą dla zwierząt, ale też zawitaliśmy do zaprzyjaźnionej SP 2 w Orzeszu. więcej

 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Pod koniec września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Z każdej klasy mógł kandydować jeden chętny uczeń. Kandydaci mieli za zadanie przeprowadzić kampanię wyborczą – mogli przygotować plakat wyborczy zachęcający do oddania głosu na ich nazwisko. Ci, którzy najlepiej zareklamowali swoją osobę, zdobyli najwięcej głosów. Na pierwszym miejscu uplasował się Jan Maciejczyk z klasy VII i to on został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Zastępcą przewodniczącego została Martyna Piksa z klasy gimnazjalnej IIa, a funkcję sekretarza objęło dwóch uczniów – Rafał Prościński z klasy IV oraz Michalina Studnik z klasy gimnazjalnej IIIc. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 18 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Orzeszu – Zawadzie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Spotkania te były jednym z wielu działań, które odbywać się będą  w naszej szkole w ramach realizowanego Rządowego projektu BEZPIECZNA+, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów zarówno w szkole jak i poza nią. Najmłodszych, pierwszo- i czwartoklasistów, odwiedzili sierż. Adam Jakubczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz dzielnicowy i mł. asp.Tomasz Dudek. W interesujący i aktywny sposób poprowadzili zajęcia dotyczące bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Zwrócili uwagę na zasady poruszania się po drogach, szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym oraz na zagrożenia, na jakie mogą być narażeni najmłodsi uczestnicy w ruchu. Podsumowaniem spotkania były odwiedziny Hektora, który wzbudził wiele pozytywnych emocji i uśmiechu. Wszyscy uczniowie otrzymali odblaski, które mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach.

Uczniowie klasy VII i klas gimnazjalnych spotkali się z Policjantami Wydziału ds. Nieletnich Komendy Powiatowej w Mikołowie – st. sierż. Arturem Ceranem oraz sierż. Michałem Kurowskim. Rozmawiali oni z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich, mówili o zagrożeniach związanych z sięganiem po środki uzależniające – alkohol, narkotyki, dopalacze. Policjanci poruszyli również temat agresji i przemocy, zwrócili uwagę na konsekwencje zachowań zagrażających bezpieczeństwu, zdrowiu, a nawet życiu. Ważną częścią spotkania było poruszenie tematu cyberzagrożeń oraz bezpiecznego korzystania z sieci Internetowej

 Program BEZPIECZNA+
w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu-Zawadzie.

 

W tym roku szkolnym realizujemy Rządowy program wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki wychowania i opieki Bezpieczna+

(Program przyjęty uchwałą nr 89/2015 Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach.)

W ramach zaprojektowanych działań uczniowie, nauczyciele i rodzice wezmą udział w warsztatach, szkoleniach i spotkaniach doskonalących kompetencje społeczne i wychowawcze. Zorganizowane zostaną wyjazdy, realizowane będą różnorodne projekty aktywizujące młodzież i podejmowane działania związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią. Swoją działalność rozpocznie również Szkółka Strażacka dla najmłodszych.

Dzięki środkom z projektu szkoła zostanie doposażona m.in. w materiały edukacyjne, terapeutyczne, sprzęt multimedialny oraz sprzęt do nowoczesnej terapii Biofeedback.

Działania będą prowadzone we współpracy ze stowarzyszeniami, m.in. ze Strażą Pożarną w Jaśkowicach oraz instytucjami zajmującymi się poprawą bezpieczeństwa w różnych obszarach.

Realizowane w naszej szkole w ramach programu działania obejmują następujące obszary:

-     Rozwijanie umiejętności psychospołecznych i interpersonalnych.

-     Kształtowanie aktywności i budowanie pozytywnego klimatu szkoły.

-     Rozwijanie umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.

-     Kształtowanie postawy otwartości i tolerancji.

Terapia EEG Biofeedback

Terapię Biofeedback wykorzystuje się niemal na całym świecie. Jest to oficjalna, nieinwazyjna metoda terapeutyczna wpisana do Międzynarodowego Spisu Procedur Medycznych. Od ponad dziesięciu lat EEG Biofeedback stosuje się również w Polsce. Wykorzystywana jest ona w klinikach, przychodniach, specjalistycznych gabinetach neurologicznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

EEG Biofeedback nazywana jest „terapią XXI wieku”. Metoda ta umożliwia trening poprawiający efektywność pracy mózgu i kontrolę nad procesami fizjologicznymi zachodzącymi w organizmie, pomaga się koncentrować, zrelaksować, lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach, zwiększa kreatywność i pozytywne myślenie, poprawia szybkość uczenia się i zapamiętywania nowego materiału.

Do treningu wykorzystywana jest komputerowa technika, za pomocą której dokonuje się jakościowej i ilościowej oceny zapisu fal mózgowych (EEG) z różnych obszarów mózgu. Informacje uzyskane w ten sposób pozwalają kontrolować i poprawiać obserwowane parametry, a tym samym czynność fizjologiczną mózgu. Dzięki systematycznemu treningowi dziecko uczy się pozytywnie zmieniać wzorzec generowanych fal mózgowych. Terapia metodą EEG Biofeedback jest nieinwazyjna i nie ma żadnych skutków ubocznych.

 UWAGA! Nowa Szkółka Strażacka! W Zawadzie powstanie pierwsza w naszym mieście Ochotnicza Szkółka Strażacka. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych strażaków i ratowników w ramach wolontariatu, a to oznacza, że będą zupełnie bezpłatne! To nowe przedsięwzięcie powstanie z inicjatywy sołtysa Zawady Bartłomieja Marka oraz komendant OSP Joanny Kociubińskiej, którzy zapraszają do Zawadzkiej Ochotniczej Szkółki Strażackiej wszystkie chętne dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Szczegóły na plakacie  więcej

 GODZINY DODATKOWYCH ZAJĘĆ Z UCZNIAMI w I półroczu r.szk.2017/2018

 PROJEKTY tematy w r.szk.2017/2018

 15 września po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - obchodzony na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.  więcej

Peter Reynolds "The Dot"  więcej

 UWAGA RODZICE! - Podstawowe wyposażenie ucznia klasy 1 Szkoły Podstawowej.  więcej

 ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 04. 09. 2017 r. mszą świętą o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym w Zawadzie. O godzinie 10.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły

AUTOBUSY:

z Jaśkowic godz. 8.45

z Zazdrości godz. 8.30

Powrót z Zawady około godz. 11.00-11.30