AKTUALNOŚCI

 

 

*25 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

* 17 czerwca 2010 r. w związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” odbył się szkolny happening zorganizowany przez młodzieżowych liderów trzeźwości i pedagoga szkolnego. W kampanii wzięliśmy udział już po raz czwarty. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło: Mogę więcej, bo rozum nie śpi” . Jednym z najważniejszych celów akcji jest promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań społecznych jako alternatywy wielu zagrożeń, a w szczególności picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Niewątpliwym atutem akcji „ZTU” są znani polscy sportowcy. Dotychczas swym autorytetem kampanię wspierali m.in. Robert Korzeniowski, Adam Małysz, Monika Pyrek, olimpijka i paraolimpijka Natalia Partyka a także zdobywca biegunów Marek Kamiński. W 2010 roku sportową twarzą kampanii jest Maja Włoszczowska, kolarka srebrna medalistka Olimpiady w Pekinie. Każdego roku kampanię popierają ważne instytucje. W tym roku są to: Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki oraz komendant Główny Policji. Więcej informacji na stronie www.trzezwyumysl.pl

 

*10 czerwca 2010 r, w naszej szkole, jak co roku, odbyło się spotkanie z rodzicami przyszłych klas I oraz podsumowanie pracy dydaktycznej i wychowawczej połączone z podziękowaniami dla władz Miasta Orzesze, sponsorów szkoły, rodziców i wszystkich zaangażowanych w prace na rzecz naszego gimnazjum. Wszyscy uczniowie i zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie „Jaś i Małgosia” opowiedziany śląską gwarą. Najlepsi uczniowie, którzy rozsławili imię naszej szkoły zdobywając wyróżnienia w licznych konkursach, zawodach i olimpiadach otrzymali upominki. Władze Miasta i sponsorzy otrzymali maskotki. Na zakończenie uroczystości  dyrektor Ewa Golus pochwaliła się zdobytym przez naszą szkołę certyfikatem „Złotej Szkoły”.

 

*9 czerwca 2010 r.  nieco później niż zwykle obchodzono Dzień Strażaka. Podczas uroczystości pani dyrektor Ewa Golus i koordynator Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” pani Ewa Głosz, w imieniu uczniów Gimnazjum nr 2 odebrały Odznakę Honorową Drużyny Młodzieżowej OSP.

 

*ZAPRASZAMY! Rodziców uczniów przyszłych klas I (rok szk. 2010/2011) na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 10 czerwca 2010 r. (czwartek) o godz. 16.30 w budynku naszej szkoły, ul. Szkolna 44

 

*31 maja 2010 r. w Gimnazjum nr 1 w Orzeszu miało miejsce podsumowanie VI Tygodnia Kultury Regionalnej. Zuzia Chowaniec z klasy III b zwyciężyła w Powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem: „Urocze zakątki powiatu mikołowskiego”. W konkursie fotograficznym dotyczącym obiektów sakralnych powiatu mikołowskiego II miejsce zajęli Zuzia Chowaniec i Marcin Szostek z klasy IIIb. W Powiatowym konkursie gwary śląskiej pod hasłem: „Moja familijo” II miejsce zdobyła Edyta Szewczyk z klasy Ic, a III miejsce Basia Pawełek z klasy Ia. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursów zostali uhonorowani dyplomami.

 

*27 maja w Gimnazjum nr 2 w Zawadzie odbyła się już VI Międzygimnazjalna Debata Młodzieży: bliżej siebie – w stronę dorosłości. Staramy się, aby coraz szersza grupa młodych ludzi miała okazję do wymiany doświadczeń i zdobycia nowej wiedzy, dlatego w tym roku, oprócz młodzieży orzeskich gimnazjów, w spotkaniu uczestniczyli uczniowie z Ornontowic i Bełku. Tym razem podjęliśmy trudny temat – w stronę dorosłości. Zaproszeni specjaliści przedstawili tę tematykę wielopłaszczyznowo. Mówili o biologicznych, społecznych, prawnych i psychologicznych aspektach dorosłości. Byli to: dr Krzysztof Nowosielski z Kliniki Ginekologii i Położnictwa UM w Katowicach, pedagog Jolanta Zwyrtek konsultant ROM-E Metis w Katowicach, Joanna Stawowska i Monika Knopik – kuratorzy Sądu Rejonowego w Mikołowie i Mariola Kujańska, psycholog z centrum Doradztwa i Doskonalenia Kadr w Rybniku. W drugiej części debaty młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez pedagogów i psychologów. Stu młodych ludzi pracowało w grupach warsztatowych zastanawiając się nad kryteriami dorosłości. Wszystkim, dzięki zaangażowaniu których to spotkanie młodych ludzi mogło się odbyć, dziękuję./Ilona Czardybon/

 

*27 maja 2010 r. w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach odbył się IV Powiatowy Konkurs Poezji  „Z uczuciami w tle”. Mimo bardzo wysokiego poziomu naszym dziewczynom udało się zająć wysokie miejsca. Zuzanna Chowaniec, weteranka konkursów recytatorskich, zajęła II miejsce, natomiast Dajana Klimek - debiutantka - uzyskała wyróżnienie. Uczennice przygotowywały się do konkursu pod opieką pani Anny Gazda oraz pani Urszuli Bukowskiej. Zwyciężczynią gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

*26 maja 2010 r. na sali gimnastycznej miało miejsce spotkanie uczniów z absolwentem naszego gimnazjum Michałem Klosem, który w tym roku zimą brał udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Vancouver (Kanada). Michał opowiadał o przygotowaniach do zawodów, sprzęcie sportowym i pobycie w Kanadzie. Pokazywał zdjęcia z olimpiady i prezentował strój narciarski, akredytację oraz dokument powołania do kadry olimpijskiej.

 

*24 maja 2010 r.  w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Orzeszu miał miejsce Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej pod hasłem: „Moja familijo”. Nasze gimnazjum reprezentowały trzy osoby: Basia Pawełek z klasy Ia, Edyta Szewczyk z Ic i Krzysiek Cebula z IIb. Basia Pawełek zajęła III miejsce, Edyta Szewczyk II miejsce. Zwyciężyła Katarzyna Mazur z Gimnazjum z Łazisk Górnych. Laureatki konkursu wezmą udział w gali na zakończenie VI Tygodnia Regionalnego w Gimnazjum nr 1, w Orzeszu, połączonej z wręczeniem nagród.

 

*20 maja 2010 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łaziskach Górnych odbył się finał rozgrywek Gimnazjalnej Ligi Mistrzów. Tym samym zakończyła się II Edycja programu profilaktycznego „Potrafię kibicować – Euro 2012”, której hasło przewodnie brzmiało „Dziękuję tak nie kibicuję. Stop rasizmowi i antysemityzmowi na stadionach”. W rozgrywkach konkurencji sportowych, konkursach wiedzy oraz kibicowaniu rywalizowali ze sobą uczniowie gimnazjów powiatu mikołowskiego. Na rozgrywki te przybyło wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele szkół, partnerzy wspierający program, przedstawiciele i piłkarze Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. Nagrody wręczał Stanisław Oślizło, który wspiera program od samego początku. Na finał nie przyjechał zaproszony Marcin Gortat, ale przysłał swoje zdjęcia z autografem oraz list z pozdrowieniami dla uczestników. I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły (23 pkt), II miejsce Gimnazjum nr 2 z Mikołowa (21 pkt), III miejsce Gimnazjum z Gostyni (17 pkt) , IV miejsce Gimnazjum nr 3 z Łazisk Średnich (12 pkt). Na zakończenie młodzież otrzymała nagrody ufundowane przez partnerów programu oraz kluby piłkarskie

 

*UWAGA! Na stronie https://slaskie.edu.com.pl uczniowie klas trzecich mogą od 10 maja br. rejestrować się w systemie i wybierać szkoły ponadgimnazjalne. Rejestracja trwa do 18 czerwca 2010 roku do godziny 23.59

 

*W dniu 05.05.2010 r. odbył się Powiatowy Konkurs z Języka Niemieckiego. Przedstawiamy wyniki: I miejsce Kevin Michalski  - Gimnazjum nr 2 w Orzeszu- Zawadzie; II miejsce Lisa Seemann – Gimnazjum nr 1 w  Mikołowie; III miejsce Katarzyna Koczela - Gimnazjum nr 1 w Orzeszu

 

*27 maja 2010 r. odbędzie się w naszej szkole VI Międzygimnazjalna Debata Młodzieży – W stronę dorosłości. W tym roku podczas wspólnych zajęć spotka się młodzież z gimnazjów orzeskich oraz zaproszeni uczniowie z gimnazjów w Bełku i Ornontowicach. Będą oni uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez specjalistów – psychologów, pedagogów, terapeutów i kuratorów. Jak również wezmą udział w warsztatach.

 

*Już wkrótce egzaminy uczniów klas III – 27, 28 i 29 kwietnia 2010 roku. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2009/2010 uczniowie klas I i II mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 

*20 kwietnia 2010 r. drużyna naszego Gimnazjum zajęła IV miejsce w okręgu podczas Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w Gimnazjum nr 3 w Raciborzu. Drużyna w składzie: Jakub Tkocz, Joachim Tkocz i Dariusz Leks. zmierzyła się z najlepszymi drużynami powiatu rybnickiego, żorskiego, jastrzębskiego, wodzisławskiego i raciborskiego. GRATULUJEMY!!!

 

*16 kwietnia 2010 r. Adrian Raudner zajął 3 miejsce w VI Powiatowym Konkursie Historycznym "U progu niepodległości 1863-1918", a Karina Paszkowska dostała tam wyróżnienie. Konkurs zorganizowało I LO w Mikołowie.

 

*9 kwietnia 2010 r. uczniowie Adrian Raudner i Mateusz Mędrowski zostali zakwalifikowani do II etapu XI Wojewódzkiego Dwuosobowego Konkursu z Fizyki dla Gimnazjum, który odbędzie się 6 maja 2010r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

 

*09 kwietnia 2010 roku w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie drużyna naszego Gimnazjum w składzie: Jakub Tkocz, Joachim Tkocz i Dariusz Leks zajęła I miejsce w powiecie podczas Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

 

*20 marca 2010 roku w naszej szkole został przeprowadzony "Wielki Konkurs Słownictwa"  organizowany przez wydawnictwo Lektorklett, wygrała go Kinga Ambroszkiewicz z klasy I b. Laureatka otrzymała od wydawnictwa słownik niemiecko – polsko - niemiecki i dyplom.

 

*19 marca 2010 roku miał miejsce coroczny Dzień Szkoły. Tradycyjnie zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 5 z Zazdrości i Szkoły Podstawowej nr 4 z Jaśkowic. Po przywitaniu i śląskim dialogu dotyczącym patrona gimnazjum, uczestnicy uroczystości obejrzeli śląską wersję „Romea i Julii”. Następnie trzyosobowe drużyny, tzw. trójki plastyczne malowały ilustrację słowa gwarowego. W tym czasie ogłoszono wyniki konkursu ligoniowego i wręczono nagrody. Słodkości można było również zdobyć biorąc udział w konkursie gwarowym. W czasie kiedy nasi goście zwiedzali szkołę i słuchali prezentacji nauczycieli w wybranych pracowniach, uczniowie naszej szkoły przedstawiali swoje programy w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia” oraz brali udział w konkursie gwarowym z nagrodami

 

Powiatowy konkurs języka niemieckiego

*05 maja 2010 o godz. 9.00 w naszym Gimnazjum rozpocznie się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu mikołowskiego (maksymalnie 3 osoby z każdej szkoły). Kandydatów należy zgłaszać do dnia 27 kwietnia 2010.  

Załączniki do pobrania:

- regulamin

- ulotka

- formularz zgłoszeniowy

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu Gimnazjum: 32 22 15 271 lub u nauczyciela j. niemieckiego- p. Katarzyny Banasiak  (homraj@o2.pl )

 

*30 marca 2010 r. Wioletta Kluczniok (Ia) i Krzysztof Cebula (IIb) zajęli II miejsce w powiatowym konkursie „Mistrz Sudoku”, który odbył się w G-2 w Mikołowie.

 

*26 marca 2010 r. w naszej szkole odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Młodzież startowała w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki przedstawiały się następująco: grupa szkół podstawowych: I – Łukasz Radzikowski, II – Natalia Dyczka, III – Zuzanna Grzywok; grupa gimnazjalna: I – Bartosz Szolc, II – Karina Paszkowska, III – Bartosz Bańczyk; grupa szkół ponadgimnazjalnych: I – Paweł Lenart, II – Marcin Nalepa, III – Mateusz Pucher.

 

*18 marca 2010 r. w naszym gimnazjum odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszymi okazały się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 5 w Zazdrości w składzie: Karolina Tytko, Michał Spendel, Konrad Tkocz oraz Gimnazjum nr 2 w Zawadzie w składzie: Joachim Tkocz, Jakub Tkocz i Dariusz Leks. Obie drużyny będą reprezentować miasto Orzesze w konkursie na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 09 kwietnia w Mikołowie w Gimnazjum nr 2. Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymali: Konrad Tkocz z SP-5 oraz Joachim Tkocz z G-2.

 

*12 marca miał miejsce tradycyjny konkurs wiedzy o życiu Stanisława Ligonia. Każda klasa była reprezentowana przez trzyosobową drużynę. Konkurs składał się z ośmiu rund, w których uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o osobie patrona szkoły. Aż cztery drużyny zajęły I miejsce. Klasy: Ia (Daria Stanek, Karina Paszkowska, Krystian Gałaszek), IIb (Krzysiek Cebula, Janek Spendel, Wojtek Ptak), IIIb (Sandra Gruchot, Agata Ligner, Marcin Szostek) i IIIc (Iza Kołodziej, Karina Mądrzejewska, Adrian Raudner) zdobyły po 30 punktów. 29 punktów i drugie miejsce zdobyła drużyna IIIa (Nina Kania, Joachim Tkocz, Robert Pietrzyński). Trzecie miejsce i 28 punktów wywalczyła drużyna Ib (Paulina Wietrzak, Sara Pietrzyńska, Natalia Chrobok).

 

*10 marca uczestniczyliśmy w Powiatowym Konkursie Badmintona w Gimnazjum nr 2, w Mikołowie. Dziewczęta (Nina Kania i Iza Kołodziej) zajęły drużynowo V miejsce, zaś chłopcy (Adrian Raudner i Arek Blacha) zdobyli drużynowo II miejsce. Ponadto Arek wywalczył brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej.

 

*W lutym uczennice naszego Gimnazjum wzięły udział w III międzyszkolnym konkursie fotograficznym „Człowiek, świat, przyroda”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach. Warto odnotować fakt, że wszystkie uczennice naszej szkoły znalazły się wśród nagrodzonych. I miejsce w konkursie zajęła Wioletta Kluczniok, III miejsce zajęła Zuzanna Chowaniec. Zdjęcia pozostałych uczestniczek również zostały zauważone i stąd jury przyznało nagrody. Otrzymały je: Marta Wowra, Paulina Wietrzak, Magda Prusko. GRATULUJEMY!

 

*RODZICE! Zapraszamy na wywiadówkę 18 marca o godzinie 17.00.  i „Dni Otwarte” do 19.00.

 

*25.01.10r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w naszej szkole. Zabawa trwała 3 godziny. W tym czasie odbył się konkurs rysunkowy „Moje marzenie”. Nasi uczniowie pomagali mieszkańcom w rysowaniu, sprawiło to przyjemność wszystkim. W zamian za rysunki , młodzież naszej szkoły podarowała mieszkańcom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Były też tańce, zarówno w kółeczku jak i w parach. Wspólna zabawa, "muzykowanie" oraz mały poczęstunek były doskonałą formą integracji i sposobem na wzajemne porozumienie. zdjęcia…

 

*Podsumowanie XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. więcej…

 

*Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii! więcej…

 

10 stycznia 2010 r. zagramy po raz dziewiąty w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. ZAPRASZAMY

 

Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli,
Gdy Stary Rok w Nowy się zamieni,
Przyjmijcie gorące życzenia
Niech się spełnią wszystkie marzenia!

 

*SZANSA cały czas pracuje i ŚWIETNIE się przy tym bawi! zdjęcia…

Grupa teatralna SZANSA w tym roku ma ogromnie napięty terminarz, ale też i chętnych do  pracy przy przygotowywaniu przedstawień jest więcej niż w ubiegłych latach.

Do wiernej i niezawodnej ekipy: m.in. Kuby, Marcina, Wojtka, Zuzi, Pawła, Sylwii, Partycji, Mateusza, Otiego, Rafała, Krzyśka, Oli, Justyny – dołączyli uczniowie klas I, którzy pod ich właśnie czujnym okiem uczą się dopiero sztuki „grania” w naszej grupie.  „Stara gwardia” pomaga im z niezwykłą ochotą i szalonym poczuciem humoru!!!

Cieszy ogromnie fakt, że młodzież – pomimo wielu obowiązków szkolnych, kolidujących często z próbami i występami – doskonale radzi sobie z pogodzeniem tych zajęć.

Są naprawdę świetni  i niezastąpieni!

A co się podziało od września?

-    wyróżnienie w etapie rejonowym wojewódzkiego „Konkursu na małą formę teatralną o tematyce związanej z profilaktyką agresji i przemocy” za nasze autorskie przedstawienie „Ty możesz wybierać

-    spektakl przygotowany w związku z obchodami 1 grudnia Światowego Dnia AIDS

-    2 miejsce w powiatowym konkursie KARLIK – „Jo ci przaja – czyli Romeo i Julia po śląsku”

Obecnie pracujemy intensywnie nad przygotowaniem Jasełek – tym razem chcemy się zmierzyć z ich przedstawieniem w lżejszej konwencji. /Ilona Czardybon/

 

*Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z FIZYKI dla gimnazjalistów przeszli:

- Mateusz Mędrowski III b

- Adrian Raudner III c

 

*Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z HISTORII dla gimnazjalistów przeszli:

- Sylwia Majerek III c

- Nina Kania III a

 

*Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z JĘZYKA POLSKIEGO dla gimnazjalistów przeszli:

- Nina Kania III a

 

*7 grudnia już tradycyjnie, wszystkie klasy bawiły się wspólnie obchodząc Mikołajki. Na sali gimnastycznej odbyły się mikołajkowe konkursy: prezentacja świątecznego stroika; przedstawienie krótkiej scenki  o Mikołaju; przeliczenie, ile jest w klasach kompletnie przebranych osób; konkurs na najdłuższy łańcuch. Młodzież świetnie się bawiła. W rywalizacji klas najlepsza okazała się III c.

 

*RODZICE! Zapraszamy na wywiadówkę 10 grudnia o godzinie 17.00.  i „Dni Otwarte” do 19.00. TO JUŻ OSTATNIA WYWIADÓWKA w I semestrze tego roku szkolnego.

 

*26 listopada w Gimnazjum nr 3 w Gardawicach odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs „Henryk Sienkiewicz – laureat literackiej Nagrody Nobla”. Szkołę reprezentowały uczennice: Nina Kania i Agata Ligner zdobywając dla naszego Gimnazjum –II miejsce.

 

*W ramach ogólnopolskiej akcji podejmującej problem profilaktyki uzależnień - kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2009, nasza szkoła przystąpiła do konkursów przygotowanych przez organizatorów. Laureatem konkursu został Jan Spendel – uczeń klasy 2 b.

 

*17 listopada 2009 r. w gimnazjach województwa śląskiego rozpoczynają się KONKURSY PRZEDMIOTOWE ogłoszone przez Śląskiego Kuratora Oświaty - na dobry początek język polski. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy sukcesów!!! Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2009/2010 można znaleźć na stronie Kuratorium w zakładce konkursy, turnieje, olimpiady na stronie www.kuratorium.katowice.pl

 

*14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Poprzedziła ją uroczysta msza w kościele w Zawadzie. Wszystkim nauczycielom składamy życzenia: wytrwałości w pracy z młodzieżą, zadowolenia, satysfakcji i uśmiechu na twarzy.

 

*Dnia 6 października w Gimnazjum nr 2 w Orzeszu – Zawadzie odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów gimnazjum. Otrzęsiny zostały oparte o przewodni motyw – kota. więcej...

 

*Dnia 30 września po raz dziewiąty w Gimnazjum nr 2 w Orzeszu Zawadzie odbył się Dzień Języków Europejskich. Każda klasa miała za zadanie przybliżyć wylosowany wcześniej kraj, przedstawić w zwięzły sposób, przywołać ciekawostki, poczęstować czymś typowym dla lokalnej kuchni, zaserwować porcję muzyki i choć odrobinę odtworzyć klimat. Każda klasa wywiązała się z zadania rewelacyjnie i bardzo trudno wybrać było zwycięzców. Tym bardziej, że w grafiku rotacyjnego zwiedzania przewidziane było tylko 15 minut na każdą salę. więcej...

 

*29 września 2009 r. drużyny chłopców i dziewcząt zajęły II miejsce w powiatowych  biegach przełajowych i awansowali do zawodów rejonowych, które odbędą się 8 października. Szkołę reprezentowali: Dagmara Grzewca – 3b, Sandra Gruchot – 3b, Monika Buchta – 2a, Weronika Ćmiel – 2b, Magdalena Smyla – 2c, Paulina Wietrzak – 1b, Joachim Tkocz – 3a, Marcin Smakowski – 3a, Kamil Gawlik – 3a, Mateusz Wesołka – 3b, Dariusz Leks – 3c, Oskar Redosz – 2a, Jakub Tkocz – 1c.

 

*RODZICE! Zapraszamy na pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2009/2010, w dniu 16 września (środa) na godzinę 17.00.  W pierwszej kolejności spotkanie ogólne na sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

 

*ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

Dyrekcja Gimnazjum nr 2 im. St. Ligonia w Orzeszu-Zawadzie informuje, iż rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010 odbędzie się w dniu 01. 09. 2009 r. mszą świętą o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym w Zawadzie. Odjazd autobusu z Zazdrości do Zawady o godzinie 8.50. Odjazd autobusu z Jaśkowic do Zawady o godzinie 8.35. Po mszy akademia na sali gimnastycznej i spotkania z wychowawcami w klasach. Powrót około godziny 11.15.