AKTUALNOŚCI

 

*19 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 

*Kalendarz roku szkolnego 2009/2010  źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej:

 

*Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w GALERII.

 

*W związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł” w dniu 10 czerwca 2009 r. odbył się szkolny happening zorganizowany przez młodzieżowych liderów trzeźwości i pedagoga szkolnego. W kampanii wzięliśmy udział już po raz trzeci. Warto przypomnieć, że dzięki udziałowi w akcji w ubiegłym roku zdobyliśmy nagrody - klasy IIIb i IIIc otrzymały zegary, Marta Stycz i Damian Rosiński dostali gry, a Michał Klos stypendium. W tym roku można wziąć udział w konkursie plastycznym, klasy I i II otrzymały materiały konkursowe, natomiast we wrześniu ogłoszony zostanie konkurs dla klas, którego szczegóły podamy na początku przyszłego roku szkolnego. Happening miał pokazać, że potrafimy spędzać wspólnie czas, świetnie zorganizować się jako klasy, realizować różne zadania i doskonale się przy tym bawić. Tematem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło: „Moja pasja moją tarczą”. Dzięki zainteresowaniom wiemy, co ze sobą robić, nie ma wtedy czasu na nudę. I jeżeli mamy swoje pasje, hobby, to można robić wiele wspaniałych rzeczy oprócz – w co niektórym trudno będzie uwierzyć – wyłącznego spędzania czasu przed komputerem i Internetem, i co ciekawe – świat poza komputerem jest szalenie interesujący i zupełnie nie nudny. Żeby nie było jednostajnie i monotonnie, happening miał charakter konkursu, do którego zadania otrzymały wszystkie klasy. Punktowane były następujące konkurencje:

o        plakat związany z hobby, pasją, zainteresowaniami

o        scenka kabaretowa

o        transparent reklamujący klasę

o        poziom jednokolorowego ubioru klasy

o        i zadanie, które było dodatkowe i nieobowiązkowe – prezentacja taneczna.

Wszyscy mieli możliwość głosowania na przygotowane przez klasy plakaty. Resztę konkurencji oceniało jury. Całą imprezę z wdziękiem poprowadziły Marta Garbowska i Zuzia Chowaniec. I choć prawie wszyscy się postarali i byli cudowni, to ostateczne wyniki są następujące: I miejsce – klasa III b; II miejsce – klasa II a; III miejsce – klasa I b

 

*09 czerwca 2009 r, w naszej szkole, jak co roku, odbyło się spotkanie z rodzicami przyszłych klas I oraz podsumowanie pracy dydaktycznej i wychowawczej połączone z podziękowaniami dla władz Miasta Orzesze, sponsorów szkoły, rodziców i wszystkich zaangażowanych w prace na rzecz naszego gimnazjum. Najlepsi uczniowie, którzy rozsławili imię naszej szkoły w powiecie, województwie i w kraju otrzymali nagrody książkowe i inne upominki. Władze Miasta i sponsorzy otrzymali pamiątkowe kubki z logo szkoły. Specjalne podziękowania Pani Dyrektor Ewa Golus skierowała do Rodziców. Wszyscy uczniowie i zaproszeni goście mogli obejrzeć sztukę Marka Szołtyska przygotowaną przez naszych uczniów „Jo ci przaja, ty mi przajesz, czyli Romeo i Julia po śląsku”.

 

*Dnia 2 czerwca 2009 r. na terenie naszej szkoły odbył się konkurs na najlepszego geografa naszego gimnazjum. W konkursie udział wzięło 13 uczniów naszej szkoły. I miejsce zdobył Krzysztof Cebula, uczeń klasy I b, II miejsce zajęła uczennica klasy 2 c Izabela Kołodziej, III miejsce zajęli Nina Kania i Adrian Raudner z klasy 2 c. Zwycięzcom gratulujemy.

 

*ZAPRASZAMY! Rodziców uczniów przyszłych klas I (rok szk. 2009/2010) na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 09 czerwca 2009 r. (wtorek) o godz. 16.30 w budynku naszej szkoły, ul. Szkolna 44 Orzesze-Zawada.

 

*1 czerwca 2009 r. nasza szkoła korzystała z kompleksu sportowego "Moje Boisko Orlik 2012". Uczniowie rywalizowali między sobą w rozgrywkach w piłce nożnej, siatkowej i koszykówce. Najlepszymi okazały się wśród klas pierwszych - klasa I b, drugich – klasa II c i trzecich klasa III b. Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!!

 

*28 maja 2009 r. już po raz piąty odbyła się w naszej szkole Międzygimnazjalna Debata Młodzieży „Bliżej siebie – sieć przyj@źni”. Debata jest spotkaniem młodzieży szkół gimnazjalnych z Orzesza i Ornontowic. Daje okazję do wspólnego spędzenia czasu, wymiany poglądów, poznania ciekawych ludzi. Tutaj nie narzuca się młodym ludziom zdania. Celem jest przedstawienie różnych punktów widzenia, konfrontacja opinii, wymiana doświadczeń na kontrowersyjne tematy. Tak też było i teraz, podczas jubileuszowej, piątej debaty. Temat przewodni nawiązywał do budowania sieci przyj@źni poza światem wszechobecnej dzisiaj wśród młodych ludzi, cyberprzestrzeni. Prelekcje przygotowane przez specjalistów – pedagoga i terapeutę Dariusza Pietrka, psychologa Justynę Kokot oraz przedstawicieli policji – aspiranta Annę Musioł i sierżanta Rafała Ciesielskiego, dotyczyły korzyści i zagrożeń związanych ze światem multimediów, mechanizmów uzależniania się ludzi od komputera i Internetu, jak również kwestii prawnych i odpowiedzialności związanej z korzystaniem z komputera i  Internetu. Jednakże zajęcia warsztatowe, prowadzone przez pedagogów i psychologów, nastawione były na pokazanie młodzieży wartości związanych z budowaniem relacji międzyludzkich, nawiązywaniem przyjaźni i znaczeniem kontaktu człowieka z człowiekiem. Efektem pracy było stworzenie Dekalogu przyjaźni, który – mimo pracy w pięciu grupach - w swych zasadach był taki sam. Młodzież zauważyła, że tak naprawdę wartość bycia z drugim człowiekiem nie ma sobie równych, choć jest to na pewno trudniejsze niż bezosobowy kontakt przez „mailowe okienko”.

Dziękuję za  pomoc w organizacji debaty – Bożenie Kołodziej, Monice Świerczek, Agnieszce Strzodzie, Celinie Chmiel, Ilonie Markiton – Ilona Czardybon

 

*Jak co roku w naszej szkole młodzież mogła uzyskać kartę motorowerową. 25 maja 2009 r, odbył się egzamin teoretyczny, po którym 26 naszych uczniów i 13 uczniów Gimnazjum nr 3 w Gardawicach przystąpiło do egzaminu praktycznego – jazdy na skuterze. Jak się okazało wszyscy potrafią dobrze prowadzić ten pojazd i egzamin zdali, Dzisiaj już są szczęśliwymi posiadaczami kart motorowerowych

 

*21 maja 2009 r. byliśmy tradycyjnie organizatorami międzygimnazjalnego konkursu ligoniowego. W „Ligoniówce” gościliśmy dziewczęta z Gimnazjum nr 1, z Orzesza. Dla uświetnienia spotkania przedstawiliśmy „Czerwonego Kapturka” w gwarze śląskiej. W konkursie drużyna naszego gimnazjum składająca się z chłopców klasy Ib zdobyła 16,5 pkt. Nasi gości zajęli pierwsze miejsce zdobywając 19,5 pkt.

 

*14 maja 2009 r. miał miejsce szkolny etap Konkursu Ligoniowego. Klasy były reprezentowane przez trzyosobowe drużyny, które startowały w siedmiu rundach polegających na znajomości życia Stanisława Ligonia, układaniu puzzli i motta na Jego temat, rozwiązywaniu krzyżówki oraz skeczu na motywach twórczości naszego patrona. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła drużyna klasy Ib w składzie: Krzysztof Cebula, Wojciech Ptak i Rafał Świaczny. Chłopcy zdobyli 29 punktów i awansowali do drugiego etapu. Drugie miejsce zdobywając 26 punktów zajęła reprezentacja klasy IIc w składzie: Iza Kołodziej, Karina Mądrzejewska i Adrian Raudner. Trzecie miejsce przypadło klasie IIb (24 punkty) w składzie: Agata Ligner, Sandra Gruchot i Marcin Szostek.

 

*12 maja 2009 w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie, miał miejsce drugi etap rozrywek sportowych, w ramach akcji „Potrafię kibicować Euro 2012”. Byliśmy reprezentowani przez ten sam skład co na hali sportowej „Polonii” w Łaziskach Górnych. Rozgrywki prowadzone były według dotychczasowego schematu. I miejsce zajęli gospodarze zdobywając 25 punktów, drugie miejsce gimnazjum z Wyr 18 punktów. Te dwie drużyny awansowały do dalszego etapu, który zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim. Drużyna naszej szkoły zajęła trzecie miejsce zdobywając 17 punktów, po nas uplasowało się gimnazjum z Borowej Wsi.

 

*28 maja 2009 odbędzie się w naszej szkole jubileuszowa V Międzygimnazjalna Debata Młodzieży - Bliżej siebie – sieć przyj@źni. PROGRAM…

 

*06 maja 2009 o godz. 9.00 w naszym gimnazjum rozpoczął się powiatowy konkurs z języka niemieckiego. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Zwycięzcami zostali: I-miejsce Jakob Ratka, II-miejsce Daniel Renat i III-miejsce ex aequo Wojciech Rupik i Kevin Michalski. Wszyscy uczestnicy otrzymali listy gratulacyjne i nagrody pocieszenia, 4 laureatów dyplomy i nagrody.

 

*W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole dnia 29 kwietnia odbyło się spotkanie z Wacławem Puźniakiem, Sekretarzem Koła Łowieckiego „Bażant” w Łaziskach Górnych oraz Krzysztofem Szczypińskim przedstawicielem Służby Leśnej Nadleśnictwa Kobiór. Zaproszeni goście ciekawie opowiadali nam o lesie, jego zwyczajach, prawach.  Objaśniali jakie zwierzęta i rośliny żyją w lesie, uczyli nas jak powinniśmy zachowywać się na terenie lasu. Zaprezentowano szable dzika i poroże jelenia. Pan Wacław Puźniak zaprezentował sygnały myśliwskie, bardzo ciekawie opowiadał o zwyczajach myśliwskich. Uczniowie mogli spróbować gry na instrumentach myśliwskich. Szeroką wiedzą z zakresu myślistwa wykazał się uczeń naszej szkoły Patryk Redosz (klasa IIIb), potrafił odpowiedzieć na naprawdę trudne pytania. Pan Krzysztof Szczypiński ofiarował naszej szkole sadzonki drzew liściastych, które zostaną posadzone na terenie szkoły, dla upamiętnienia obchodów Dnia Ziemi. zdjęcia…

 

*28 kwietnia klasa IIIc wybrała się na wycieczkę do Katowic. Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum zapalili znicz na grobie Stanisława Ligonia i jego żony Wandy. Następnie udali się do gmachu Polskiego Radia Katowice, gdzie byli oprowadzani przez redaktora Henryka Grzonkę. Zapoznali się z mechanizmem działania Radia, zwiedzali min. studio koncertowe, studio nagrań, archiwum, pracownie redaktorów. Obserwowali realizację audycji na żywo. Na jednym z korytarzy, zatrzymali się przy kąciku Stanisława Ligonia, który jest patronem tej instytucji, aby wysłuchać ciekawostek o Jego życiu i pracy w Radiu. zdjęcia…

 

*17 kwietnia 2009r. w hali „Polonia”, w Łaziskach Górnych odbyły się rozgrywki w ramach Gimnazjalnej Ligi Mistrzów. W konkurencjach sportowych (przeciąganie liny, rzuty karne, bieg chłopca z dziewczyną na barana, mecz piłki nożnej w mieszanym składzie chłopak i dziewczyna), konkursach wiedzy ( sportowiedza i test wiedzy sportowej) oraz w kibicowaniu rywalizowali oprócz naszych uczniów, przedstawiciele Gimnazjum z Bujakowa oraz Gimnazjum nr 3 z Łazisk Górnych. Zajęliśmy pierwsze miejsce i zdobyliśmy awans do dalszych rozgrywek Zdjęcia z rozgrywek można obejrzeć w galerii. Zainteresowanych odsyłamy także na stronę www.potrafiekibicowac.eu więcej…

 

*17 kwietnia 2009 w I LO w Mikołowie odbył się powiatowy konkurs historyczny „Odkrywamy naszą przeszłość”, w którym nasza uczennica Sylwia Majerek zajęła 3 miejsce.

 

*UWAGA! Już wkrótce egzaminy uczniów klas III – 22, 23 i 24 kwietnia 2009 roku. Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2008/2009 uczniowie klas I i II mają dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

 

*08 kwietnia 2009 r. w Mikołowie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyna Gimnazjum nr 2 w Zawadzie w składzie: Joachim Tkocz, Robert Pietrzyński i Dariusz Leks zajęła II miejsce. GRATULUJEMY!!! zdjęcie…

 

*10 marca 2009 r. w naszym gimnazjum odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszymi okazały się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 5 w Zazdrości w składzie: Krystian Gałaszek, Jakub Tkocz i Kinga Ambroszkiewicz oraz Gimnazjum nr 2 w Zawadzie w składzie: Joachim Tkocz, Robert Pietrzyński i Dariusz Leks. Obie drużyny będą reprezentować miasto Orzesze w konkursie na szczeblu powiatowym. Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymali: Krystian Gałaszek z SP-5 oraz Dariusz Leks z G-2.

 

*5 marca 2009 roku w Zespole Szkół im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych miał miejsce konkurs biblijny z więziennych listów św. Pawła. Naszą szkołę reprezentowali   Franciszek Cebula z klasy 3c - zajął III miejsce i Krzysztof Cebula z klasy 1b – zajął VI miejsce. Gratulujemy!

 

*Po licznych sukcesach sportowych na szczeblu miejskim uczniowie naszego gimnazjum walczyli o dobre miejsca w powiecie. więcej…

 

*Po Świętach Wielkanocnych uczniowie klas III wyjeżdżają na wycieczkę do Warszawy w dniach od 14-16 kwietnia 2009.

 

*30, 31 marca i 1 kwietnia 2009 uczniowie będą uczestniczyć w rekolekcjach.

 

*W każdym roku szkolnym uczniowie I klas biorą udział w wycieczce programowej do Planetarium. Wyjazd traktowany jest  jako uzupełnienie wiedzy uzyskanej przez uczniów podczas lekcji w szkole, ale także jako element wychowawczy. W bieżącym roku szkolnym taka wycieczka odbędzie się 17 marca.

 

*W dniach 16,17,18 marca 2009 uczniowie klas III piszą egzamin próbny.

 

*10 marca 2009 (wtorek) w naszym gimnazjum o godzinie 8.30 odbędzie się miejski etap konkursu Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

 

*W grudniu 2008 roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym SEZAM z języka polskiego, języka niemieckiego i historii. W każdym konkursie Szkolna Akademia Wiedzy przyznaje nagrody dla najlepszych uczestników: 1 miejsce - grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa, 2 - 5 miejsce - dyplom laureata i nagroda książkowa, 6 - 15 miejsce - dyplom wyróżnienia. Oto wyniki naszych uczniów: Historia kl.II - Adrian Raudner – 6 miejsce; Paweł Larysz – 7 miejsce; Nina Kania – 9 miejsce; Joachim Tkocz – 12 miejsce; Robert Pietrzyński – 12 miejsce; Marcin Szostek – 14 miejsce. Język niemiecki-poziom 3 - Kevin Michalski – 7 miejsce. Język polski kl. I Krzysztof Cebula – 15 miejsce; Dajana Klimek – 15 miejsce.

Powiatowy konkurs języka niemieckiego

*06 maja 2009 o godz. 9.00 w naszym gimnazjum rozpocznie się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu mikołowskiego (maksymalnie 5 osób z każdej szkoły). Kandydatów należy zgłaszać do dnia 27 kwietnia 2009.  

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu Gimnazjum: 032 2215271 lub u nauczyciela j. niemieckiego- p. Katarzyny Banasiak  (homraj@o2.pl )

 

*Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Finału WOŚP i jasełek oraz licytacji, która miała miejsce przed feriami. więcej…

 

*XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku przekazaliśmy na rzecz orkiestry 21 343, 37 zł!. więcej…

 

*RODZICE! 19 stycznia 2009 r. zapraszamy na wywiadówkę o godz. 16.30 i Jasełka o godz. 17.00 przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum połączone z licytacją na rzecz XVII FINAŁU WOŚP

 

*11 stycznia 2009 r. zagramy po raz ósmy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. ZAPRASZAMY więcej…

Piękna jest radość w Święta,
Ciepłe są myśli o bliskich,
Niech pokój, miłość i szczęście
Otoczy dzisiaj nas wszystkich.

Spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego 2009 Roku

*08 grudnia 2008 r. w ramach programu profilaktycznego ,,Potrafię kibicować - Euro 2012" w naszej szkole odbyło się spotkanie z młodymi kibicami – uczniami klas I i II. Program opracowali mikołowscy policjanci, którzy odwiedzili naszą szkołę z piłkarzami Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. więcej…

 

*6 grudnia już tradycyjnie, wszystkie klasy bawiły się wspólnie obchodząc Mikołajki. Na sali gimnastycznej odbyły się mikołajkowe konkursy: prezentacja listu do Mikołaja; prezentacja plakatu o Mikołaju; przeliczenie, ile jest w klasach kompletnie przebranych osób; konkurs na najdłuższy łańcuch, konkurs „Rozpoznaj kto ma zdjęcie z Mikołajem”

Wszyscy byli do zabawy doskonale przygotowani, ale bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIa. więcej…

 

*RODZICE! Zapraszamy na wywiadówkę 11 grudnia o godzinie 17.00.  i „Dni Otwarte” do 19.00. TO JUŻ OSTATNIA WYWIADÓWKA w I semestrze tego roku szkolnego.

 

*11 stycznia 2009 r. zagramy już po raz ósmy w XVII finale WOŚP - jako jedyny sztab w Orzeszu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Orzesza. Temat XVII Finału W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI Wkrótce szczegóły.

 

*4 grudnia w naszej szkole odbyły się Miejskie Zawody w Koszykówce. Drużyna chłopców zajęła I miejsce, drużyna dziewcząt I miejsce. GRATULUJEMY!! więcej

 

*3 grudnia cała szkoła spotkała się na sali gimnastycznej by obejrzeć przedstawienie nawiązujące do Światowego Dnia Walki z AIDS (1 grudnia). Celem tego zebrania nie było tylko uświadomienie sobie zagrożenia jakie stanowi ta choroba, lecz również okazanie solidarności z chorymi na nią i z nosicielami wirusa HIV. więcej...

 

*26 listopada w Gimnazjum nr 3 w Gardawicach odbył się międzygimnazjalny konkurs „Henryk Sienkiewicz – laureat literackiej Nagrody Nobla”, w którym drużyny naszego gimnazjum zdobyły I i II miejsce. Szkołę reprezentowali uczniowie: Nina Kania, Franciszek Cebula i Adrian Raudner – drużyna zdobyła I miejsce oraz Agata Ligner, Adrian Wodowski i Paweł Larysz – drużyna zdobyła II miejsce.

 

*W listopadzie ruszyła IV edycja Internetowego Konkursu Matematycznego MATMIX.pl. Mogą wziąć w nim udział uczniowie trzecich klas gimnazjum i wszystkich klas szkoły średniej z całej Polski. Do wygrania są między innymi cztery laptopy. Konkurs MATMIX.pl został stworzony po to, aby popularyzować matematykę wśród młodzieży, upowszechniać umiejętność korzystania z Internetu, motywować uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł. Umiejętność wykorzystywania technologii informacyjnych w nauce przedmiotów ścisłych sprawia, że stają się one bardziej przyjazne i zrozumiałe.

Internetowy Konkurs Matematyczny MATMIX.pl to jeden z nielicznych, bezpłatnych, ogólnopolskich konkursów, skierowanych do tak wielu uczniów. Konkurs daje możliwość pogłębienia wiedzy i porównania się z innymi uczniami z całej Polski.

Szczegółowe informacje na temat IV edycji można znaleźć na stronie konkursu matematycznego www.matmix.pl.

 

*14 listopada rozpoczęły się konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów. 18 listopada do II etapu konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego zakwalifikował się uczeń klasy II b Kevin Michalski, a w dniu 21 listopada do II etapu konkursu przedmiotowego z historii zakwalifikowali się uczniowie klas III Adrian Wodowski (3 a) i Franek Cebula (3 c). Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

*20 listopada br. w Gimnazjum nr 3 w Orzeszu – Gardawicach odbył się I Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej „Radosna Niepodległości”. Uczeń klasy II c Dariusz Leks zdobył I miejsce w kategorii solista.

 

*Nowe zdjęcia w galerii! ZAPRASZAMY

 

*90 lat temu Polska odzyskała Niepodległość. Z tej okazji 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. więcej…

 

*RODZICE! Zapraszamy na wywiadówkę 23 października o godzinie 17.00.  i „Dni Otwarte” od 17.15 – 19.00.

 

*22 października odbyła się dyskoteka szkolna. więcej…

 

*21 października uczniowie klas III pisali próbny egzamin z języka obcego.

 

*20 października w naszej szkole odbyła się akademia z Okazji Dnia Nauczyciela. więcej…

 

*17 października 2008 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone z jubileuszem 140 – lecia szkoły. Organizatorami imprezy byli: ZNP, MZO oraz Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców. Zaproszenia do udziału w obchodach otrzymały władze miasta, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, przyjaciele szkół i przedszkoli, dyrektorzy szkół, pracownicy administracji, emeryci i renciści oraz nagrodzeni nauczyciele. Spotkanie uświetniły występy uczniów.  więcej...

 

*09 października odbyła się wycieczka naszego gimnazjum do Wrocławia. Na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była przepiękna Panorama Racławicka, która zachwyciła wszystkich zwiedzających. To wielkie malowidło dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (na przykład specjalnej perspektywy) i technicznych, takich jak oświetlenie, sztuczny teren, pozwoliło przenieść się widzom w inną rzeczywistość, w inny świat. Na sam koniec wybraliśmy się także do okazałego wrocławskiego ZOO, w którym można by spędzić cały dzień. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Zatem zmęczeni, ale zarazem bardzo szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu. Teraz warto pomyśleć nad tym, gdzie zorganizować następną wycieczkę. Pomysłów pewnie nie brakuje!!! więcej...

 

*04 października był dniem stresującym dla uczniów klas pierwszych. Dlaczego? Ponieważ przechodzili oni wówczas trudną próbę na to, czy nadają się na prawnych uczniów naszego gimnazjum. Wraz ze swoimi wychowawcami – p. Teresą Homańczyk, p. Anną Sykuła oraz p. Anną Gross „pierwszaki” uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach przygotowanych przez starszych kolegów z klas drugich. Uczniowie zmierzyli się między innymi w takich zawodach, jak bieg w płetwach, jazda na rolce, przeciąganie liny. Wychowawczynie natomiast przeszły test na znajomość swojej klasy. W tej konkurencji jednak wszystkie spisały się na medal. Najgorsze było wypicie tranu, ale także z tą trudnością wszyscy sobie poradzili. Jak się szybko okazało pierwszoklasiści niesłusznie obawiali się tego sądnego dla nich dnia. Atmosfera jaką zgotowały dla nich drugie klasy była niesamowita. Na koniec każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie, a pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy, i legitymacje szkolne dzięki którym można było się poczuć już prawdziwym gimnazjalistą.  więcej...

 

*Dnia 25 września, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Języków Europejskich. Przewodniczący każdej klasy wylosował nazwę kraju, którego kulturę należało przedstawić. W tym roku pod uwagę było brane przedstawienie muzyczne, poczęstunek, dekoracje w klasie oraz przedstawienie kraju w zwięzły i ciekawy sposób. Zdecydowanymi faworytami była klasa 3c i 2c. Obie fantastycznie i oryginalnie zaprezentowały Hiszpanię i Szwecję. Ale, do rzeczy… więcej…

*UWAGA! W związku  z koniecznością zmiany adresu, można się z nami kontaktować przez nowy email gim2_orzesze@wp.pl

 

*W ramach ogólnopolskiej akcji podejmującej problem profilaktyki uzależnień - kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2008, nasza szkoła przystąpiła do konkursów przygotowanych przez organizatorów. Stypendium w konkursie „Szukamy młodych mistrzów” otrzymał Michał Klos z klasy 3c; grę planszową "Zdobywamy Mount Everest” otrzymała Marta Stycz z klasy 3c w konkursie „W poszukiwaniu kwiatu paproci”; grę karcianą "Fair Play" otrzymał Damian Rosiński  z klasy 3b w konkursie „Szybciej, wyżej, mocniej”/„Citius, altius, fortius”; zegar otrzymały klasy III_c i III_b (w poprzednim roku szkolnym 2c i 2b) w konkursie drużynowym „Odkrywamy nasze mocne strony”/„Nasze mocne strony. NAGRODZONYM gratulujemy!!! więcej...

 

*RODZICE! Zapraszamy na I spotkanie w szkole 16 września o godzinie 17.00.  W pierwszej kolejności spotkanie ogólne na sali gimnastycznej, a następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

 

*Programy nauczania dla gimnazjum z poszczególnych przedmiotów w roku szkolnym 2008/2009.

 

*PODRĘCZNIKI OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2008/2009.

 

*Lista uczniów klas I w roku szkolnym 2008/2009 więcej...

 

 

 

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI ROKU SZKOLNEGO 2007/2008 więcej...

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI ROKU SZKOLNEGO 2006/2007 więcej...

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI ROKU SZKOLNEGO 2005/2006 więcej...