AKTUALNOŚCI – rok szkolny 2007/2008

 

 

*20 czerwca 2008 r. rozpoczęły się WAKACJE!! Życzymy wszystkim zasłużonego odpoczynku. UCZNIOWIE nie zostawiajcie rozumu w szkole, tylko zabierzcie go na wakacje i myślcie… Do zobaczenia we wrześniu.

 

*12 czerwca br. uczennice pod opieką prowadzących zajęcia z regionalizmu, pań: Marty Gołka i Anny Nowak, wyruszyły na rowerach przez Pasieki, Zawiść, Kopaninę, ścieżkę dydaktyczną na Wierzysku i Górze św. Jana w Łaziskach Średnich, by dotrzeć do Mikołowa. Głównym celem wyprawy było zwiedzenie Miejskiej Placówki Muzealnej w Mikołowie oraz odwiedzenie grobu Jana Ligonia, brata naszego patrona Stanisława. Wycieczka rowerowa do Mikołowa była zwieńczeniem spotkań kółka regionalnego.

 

*11 czerwca w naszej szkole, jak co roku, odbyło się spotkanie z rodzicami przyszłych klas I oraz podsumowanie pracy dydaktycznej i wychowawczej połączone z podziękowaniami dla władz Miasta Orzesze, sponsorów szkoły, rodziców i wszystkich zaangażowanych w prace na rzecz naszego gimnazjum.

 

*5 czerwca 2008 odbył się w naszej szkole happenig , podczas którego młodzież pokazała, w jaki sposób chce przeciwstawiać się przyjmowaniu różnego rodzaju środków uzależniających oraz przemocy. Dzień ten był podsumowaniem kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, której poszczególne etapy realizowane były w szkole od kwietnia. Organizatorami były szkolne liderki profilaktyki – Marta Grabowska i Monika Rzymowska oraz pedagog Ilona Czardybon.

 

*29 maja, jak co roku, miał miejsce konkurs dotyczący życia patrona naszej szkoły, Stanisława Ligonia. W sali, zwanej Ligoniówką, trzyosobowe drużyny rywalizowały o zwycięstwo w konkursie. Zwycięstwo przypadło reprezentantkom  klasy IIIb: Sabinie Marcisz, Agacie Małysiak i Patrycji Tkocz. Uczennice te reprezentowały naszą szkołę tydzień później, 5 czerwca, w Międzygimnazjalnym Konkursie Ligoniowym, którego organizatorem jest również nasza szkoła. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gardawic. Przygotowaniem i prowadzeniem konkursu zajęły się opiekunki kółka regionalnego: pani Marta Gołka i pani Anna Nowak

 

*29 maja 2008 odbędzie się w naszej szkole IV Międzygimnazjalna Debata Młodzieży - Bliżej siebie – dalej od przemocy. W tym roku podczas wspólnych zajęć spotka się młodzież z gimnazjów orzeskich oraz zaproszeni uczniowie z gimnazjów w Bełku i Ornontowicach. Będą oni uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez specjalistów – psychologów, pedagogów, terapeutów i kuratorów. Jak również wezmą udział w warsztatach poświęconych mechanizmom przemocy oraz możliwościom jej przeciwdziałania. program

 

*14 maja 2008 roku, w naszej szkole, odbył się powiatowy konkurs z języka niemieckiego. Pierwsze miejsce zajął Jakob Ratka z Gimnazjum nr 3 w Laziskach Górnych, zaś drugie miejsce zajęły exequo Natalia Halska z Gimnazjum nr 1 w Orzeszu oraz uczennica naszego gimnazjum Małgorzata Tkocz. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Monika Musioł-Skrzypiec oraz Jolanta Kozielska-Wolnik

 

*14 maja 2008 o godz. 9.00 w naszym gimnazjum rozpocznie się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu mikołowskiego (maksymalnie 7 osób z każdej szkoły). Kandydatów należy zgłaszać do dnia 9 maja 2008.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu Gimnazjum: 032 2215271 lub u nauczyciela j. niemieckiego- p. Moniki Musioł-Skrzypiec (m.musiol.skrzypiec@gmail.com )

 

*Foto-Wettbewerb: Konkurs Fotograficzny, pt. „Frühling in meiner Stadt!”dla uczniów naszego gimnazjum. Termin składania prac konkursowych: 28.05.2008. Więcej o konkursie i jego wymaganiach zobacz tutaj…

 

*24 kwietnia 2008 roku… Taka refleksja egzaminacyjna… Właściwie już poegzaminacyjna… Zadania z części matematyczno – przyrodniczej były takie sobie, ale chwała wszystkim ekspertom piszącym te zadania, że nie powtórzyła się historia z roku 2003… Przypominam zadanie, które było wtedy na egzaminie: „Ewa usiadła na ławce w odległości 6 m od domu Adama. Odbity od kałuży słoneczny promień poraził ją w oczy. To Adam z  okna  swego  pokoju  przesłał Ewie „zajączka”. Oblicz, na jakiej wysokości Adam błysnął lusterkiem, jeśli promień odbił się w odległości 0,75 metra od Ewy, a jej oczy znajdowały się na wysokości 1 metra nad ziemią. Zrób rysunek pomocniczy. Zapisz obliczenia.” Szczególnie chciałam zwrócić Państwa uwagę na zdanie „Zrób rysunek pomocniczy”, które „zabiło” całe zdanie. Zobaczcie jaką mają wyobraźnię gimnazjaliści… i jak mógł wyglądać rysunek pomocniczy do tego zadania zdjęcia…

W tym roku też była Ewa, ale na szczęście nie siedziała na ławce tylko jechała … :-)  Pozdrawiam wszystkich trzecioklasistów i życzę powodzenia podczas rekrutacji. E.G.

 

*18 kwietnia 2008 roku, w naszej szkole, odbył się apel poświęcony ofiarom Holokaustu. Dzień Pamięci o Holokauście został wprowadzony do szkół przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w 2004 roku. Jako stałą datę tych obchodów w polskich szkołach wybrano 19 kwietnia – rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Data ta pozwala na podkreślenie zarówno pamięci o tragedii Holokaustu, jak również kształtowanie postaw aktywnego przeciwstawiania się zbrodniom przeciwko ludzkości.

 

*UWAGA! Na stronie https://slaskie.edu.com.pl uczniowie klas trzecich mogą już obejrzeć ofertę edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2008/2009. Rejestracja kandydatów do szkół średnich rozpocznie się 05.05.2008 r.

 

*4 kwietnia 2008 roku odbył się  Powiatowy Turniej Badmintona. Reprezentacja naszej szkoły w składzie Mariusz Horny i Mateusz Duda zajęła II miejsce drużynowo. Indywidualnie Mariusz Horny – II miejsce, Mateusz Duda – IV miejsce w powiecie. GRATULUJEMY!

 

*3 kwietnia 2008 roku, tradycyjnie w naszej szkole, miał miejsce Dzień Szkoły. Dzień ten miał charakter regionalny, podkreślono również sylwetkę patrona szkoły Stanisława Ligonia. W tym roku gościliśmy klasy szóste z Jaśkowic i Zazdrości wraz z opiekunami. Członkowie kółka teatralnego przedstawili sztukę Stanisława Ligonia pt. „Jako praca tako płaca”, uczeń klasy IIc recytował gwarą godka o odpuście, uczniowie IIa wystawili, również gwarą, fragment „Dziadów” Adama Mickiewicza. Drużyny szkół podstawowych i gimnazjum brały udział w konkursie plastycznym. Wszyscy uczestnicy Dnia Szkoły mogli się pochwalić znajomością śląskich słów w czasie konkursu gwarowego, w którym można było zdobyć nagrody w postaci lizaków. Nasi goście, a przyszli uczniowie, otrzymali dodatkowo batoniki na pożegnanie.

 

*9 kwietnia 2008 r. w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w składzie: Joachim Tkocz, Robert Pietrzyński i Dariusz Leks wszyscy z klasy I zajęła III miejsce.

 

*4 kwietnia 2008 r. uczeń klasy II a Adrian Wodowski zajął 3 miejsce w IV Powiatowym Konkursie Historycznym „Odkrywamy naszą przeszłość”.

 

*Programy nauczania dla gimnazjum z poszczególnych przedmiotów w roku szkolnym 2008/2009.

 

*PODRĘCZNIKI OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2008/2009.

 

*Rozstrzygnięto konkursy z fizyki, które odbywały się w naszym gimnazjum, w ramach innowacji. Konkurs fotograficzny dla uczniów klas I – pt. „Fizyka jest wszędzie” wygrała Zuzanna Chowaniec. Konkurs skojarzeniowy dla uczniów klas I-III, pt. „Pomóż mi zapamiętać…” wygrała Sylwia Majerek. Konkursy literackie dla uczniów klas I-III, pt. „Jak wyglądałby świat, gdyby nagle zabrakło energii elektrycznej”, wygrała Zuzanna Chowaniec, zaś pt. „ Co ja mogę zrobić, aby w mniejszym stopniu niż do tej pory przyczyniać się do efektu cieplarnianego” – Agata Ligner. Zwycięzcom GRATULUJEMY!!!

 

*14 marca 2008 roku w naszym Gimnazjum odbył się miejski etap ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W grupie szkół podstawowych I miejsce zajął Bartosz Szolc (SP–10 Woszczyce), II miejsce – Rafał Gorzowski (SP–10 Woszczyce), III miejsce – Rafał Biela (SP–5 Zazdrość). W grupie gimnazjów I miejsce zajął Lenart Paweł (G–3 Gardawice), II miejsce – Patrycja Gehfeld (G–3 Gardawice), III miejsce – Rafał Krakowiak (OSP– Orzesze). Wszyscy wymienieni uczniowie reprezentować będą miasto Orzesze podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 27 marca w Ornontowicach. Uczeń naszego Gimnazjum Arek Musioł zajął IV miejsce i niewiele punktów dzieliło go od podium.

 

*13 marca 2008 r. w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu-Zawadzie odbył się miejski etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych i orzeskich gimnazjów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał sierżant sztabowy Tomasz Szola z KP w Orzeszu. Najlepszymi okazały się drużyny: Szkoły Podstawowej nr 5 w Zazdrości w składzie: Krystian Gałaszek, Jakub Tkocz i Kinga Ambroszkiewicz oraz Gimnazjum nr 2 w Zawadzie w składzie: Joachim Tkocz, Robert Pietrzyński i Dariusz Leks. Obie drużyny będą reprezentować miasto Orzesze w konkursie na szczeblu powiatowym, który odbędzie się 2 kwietnia br. w Gimnazjum nr 2 w Mikołowie. Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymali: Krystian Gałaszek z SP-5 oraz Robert Pietrzyński z G-2. Drugie miejsce zajęli uczniowie SP nr 10 w Woszczycach i G nr 3 w Gardawicach. Trzecie miejsce uczniowie SP nr 4 w Jaśkowicach i G nr 1 w Orzeszu.

 

*13 marca 2008 r. zespół koszykarzy, jako reprezentant powiatu mikołowskiego wystąpił w finałach rejonowych w Tychach gdzie zajął II miejsce ustępując jedynie niepokonanemu od początku jego istnienia Gimnazjum Sportowemu nr 9 w Tychach. Drużynę reprezentowali uczniowie: Mariusz Horny (kapitan), Dawid Smakowski, Michał Jankowiak, Mateusz Szweda, Krzysztof Helbig, Damian Tkocz, Łukasz Zimolong, Mariusz Knapczyk, Mateusz Czaicki, Michał Bańczyk, Rafał Nowak, Andrzej Hozumbek, Mateusz Duda i Przemysław Częstkowski. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Bober.

 

*12 marca 2008 r. w turnieju rejonowym rozgrywek siatkarskich drużyna chłopców naszego gimnazjum zajęła III miejsce, nieznacznie ustępując drużynom z Chełma Śląskiego i Tychów. Drużynę reprezentowali uczniowie: Mariusz Horny (kapitan), Dawid Smakowski, Michał Jankowiak, Mateusz Szweda, Krzysztof Helbig, Damian Tkocz, Łukasz Zimolong, Mariusz Knapczyk, Mateusz Czaicki, Michał Bańczyk, Rafał Nowak, Andrzej Hozumbek, Mateusz Duda i Przemysław Częstkowski. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Bober.

 

*3 marca 2008 roku w Mikołowie Patrycja Tkocz i Agnieszka Gizdoń brały udział w powiatowym konkursie Mistrz Sudoku. Zajęły II miejsce na 12 drużyn startujących.

 

*28 i 29 lutego 2008 uczniowie klas III pisali próbne egzaminy gimnazjalne z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Uczniowie klas II pisali egzamin próbny z języka.

 

*27 lutego 2008 odbył się Miejski Drużynowy Turniej w Szachach o Puchar Dyrektora Miejskiego Zespołu Oświaty. Drużyny naszego gimnazjum w składzie Krzysztof Helbig i Mateusz Szweda oraz siostry Magdalena i Justyna Pinczuk odniosły zwycięstwo. GRATULUJEMY!!!!!

 

*20 lutego 2008 r chłopcy naszego gimnazjum uczestniczyli w rozgrywkach piłki siatkowej reprezentując nasze miasto w turnieju powiatowym w Orzeszu. Również tym razem drużyna nasza nie dała szans przeciwnikom, wysoko i bez straty seta wygrywając z G – 1 z Mikołowa oraz G – 1 z Łazisk i uzyskując tytuł mistrza powiatu.

 

*14 lutego 2008 r. w szkole odchodziliśmy Walentynki, każda klasa przygotowała wiersz lub piosenkę związaną z miłością, udekorowano klasy i rozdano kartki walentynkowe. W ten dzień ukazała się również szkolna gazetka.

 

*7 lutego odbyły się szkolne rozgrywki w Olimpiadzie DialNet Masters - www.dialnetmasters.pl, która jest ogólnopolskim konkursem sprawdzającym wiedzę uczniów na temat Internetu oraz ich umiejętności praktycznego korzystania z tej wiedzy. Udział wzięło 9 drużyn z czego najlepszą okazała się drużyna klasy II b w składzie: Michał Hensel, Michał Matyja, Grzegorz Pindur i Stefan Wowra. Uczniowie będą reprezentować nasze gimnazjum w dalszych rozgrywkach.

 

*5 lutego 2008 r. w hali „Polonia” w Łaziskach Średnich rozegrano powiatowy turniej w koszykówce chłopców. Rywalami orzeskiego gimnazjum były drużyny G – 2 z Mikołowa, G – 3 z Łazisk oraz Gimnazjum z Ornontowic. Zespół z Zawady sprawił niespodziankę pewnie pokonując kolejno wszystkie te drużyny i sięgając po tytuł mistrza powiatu.

 

*W dniu 5.02.2008r. odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego konkursu "Mistrz Sudoku". Bezkonkurencyjne okazały się Agnieszka Gizdoń (III a) i Patrycja Tkocz (III b). One reprezentować będą szkołę 3 marca w Mikołowie podczas konkursu powiatowego.

 

04.02.2008 r. mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w naszej szkole. Wspólna zabawa, "muzykowanie" oraz mały poczęstunek były doskonałą formą integracji i sposobem na wzajemne porozumienie.

 

*30 stycznia odbyła się licytacja gadżetów należących do WOŚPu oraz pozyskanych przez sztab. Dużym powodzeniem cieszyły się również fanty, które można było nabyć za jedyne 5 zł. Samą licytację poprzedzało wystąpienie uczniów w świątecznych jasełkach, które oddawały ducha WOŚP, ponieważ ich tematem była konieczność miłości i umiejętność poświęcania się. Dziękujemy za obecność oraz wsparcie idei, która przyświeca kolejnym finałom.

 

13 stycznia 2008 roku zagraliśmy już po raz 16 podczas FINAŁU Z GŁOWĄ. Zdjęcia można oglądać w zakładce Galeria 

 

*Piąty Ogólnopolski Konkurs Informatyczny MIKROPROFESOR 2008 – już się rozpoczął. W tym roku dziedziną nauki, która "objęła patronat nad konkursem" jest filozofia, ze szczególnym uwzględnieniem dokonań Ks. prof. Józefa Tischnera. Regulamin konkursu jak i pozostałe informacje na stronie konkursu: www.pz2.edu.pl/oki/

*WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY zagra 13 stycznia 2008 roku już po raz XVI. Zapraszamy wszystkich!!!!!

Po raz pierwszy w Orzeszu będzie można zobaczyć czołowych polskich drifterów oraz ich samochody startujące w Toyo Drifting Cup oraz Internationale Drift Challenge! a dzięki STOWARZYSZENIU TUNINGU SAMOCHODOWEGO  będziecie mogli zobaczyć również tuningowane samochody. To wszystko od godziny 13.00

 

*   więcej…

 

*15 XII - O godz. 9.00 w Zespole Szkół w Orzeszu odbył się Orzeski Festiwal Nauki podsumowujący realizację programu e-future.net. Udział w nim wzięły wszystkie szkoły uczestniczące w programie. Więcej o realizacji tego projektu w naszej szkole można znaleźć TUTAJ

 

*Internetowe życzeni@ świąteczne -jeśli chcesz przesłać życzenia świąteczne, to napisz na adres gwiazdka-zawada@wp.pl a Twoje życzenia zostaną opublikowane na naszej stronie.

 

*Dnia 21 listopada 2007 r. w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu odbyły się zawody koszykówki dziewcząt oraz chłopców. Dziewczyny zajęły następujące miejsca: I miejsce Gimnazjum nr 1 w Orzeszu, II miejsce Gimnazjum nr 2 w Zawadzie, III miejsce Gimnazjum nr 3 w Gardawicach. Wśród chłopców zestawienie końcowe wyglądało następująco: I miejsce Gimnazjum nr 2 w Zawadzie, II miejsce Gimnazjum nr 1 w Orzeszu, III miejsce Gimnazjum nr 3 w Gardawicach. Nad wszystkim czuwał sędzia, pan mgr Łukasz Hauke trener koszykówki.

 

*Nasze Gimnazjum wzięło udział w społecznej akcji edukacyjnej „Tydzień dla oszczędzania”, związanej z obchodami Światowego Dnia Oszczędzania. Relacja z tych obchodów TUTAJ.

 

*06 listopada 2007 r. w gimnazjach województwa śląskiego rozpoczynają się KONKURSY PRZEDMIOTOWE ogłoszone przez Śląskiego Kuratora Oświaty - na dobry początek język polski. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy sukcesów!!! Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2007/2008 można znaleźć na stronie Kuratorium w zakładce konkursy i olimpiady na stronie www.kuratorium.katowice.pl

*PRZYPOMINAMY25 października o godzinie 17.00 wywiadówka i konsultacje z nauczycielami do godz. 19.00

*18 października 2007r. przedstawicielki kółka regionalnego wraz z opiekunami panią Martą Gołka i Anną Nowak, uczestniczyły w uroczystości 50-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach. Jubileusz ten połączony był z nadaniem imienia Stanisława Ligonia Gimnazjum nr 6. Obchody zainaugurowała Msza Święta, w czasie której poświęcono sztandar gimnazjum. Po ceremonii powitalnej w budynku szkoły, goście mogli zobaczyć prezentację ukazującą historię szkoły. Następnie  miał miejsce Akt Nadania Imienia Gimnazjum nr 6 oraz Akt Fundacyjny Sztandaru połączony ze ślubowaniem młodzieży, a także odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Punktem kulminacyjnym spotkania była inscenizacja sztuki „Wesele na Górnym Śląsku” autorstwa patrona szkoły.

*13 października w sobotę odpracowujemy dzień 2 listopada – piątek. W ten dzień przewidziano pasowanie uczniów klas I ZOBACZ ZDJĘCIA egzamin próbny dla uczniów klas III oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej ZOBACZ ZDJĘCIA Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele zorganizowali konkurs dla uczniów „Kto jest Kto?” Od poniedziałku do piątku uczniowie mają możliwość oglądania 12 zdjęć nauczycieli naszej szkoły z czasów ich dzieciństwa... czasami bardzo wczesnego dzieciństwa:-)!
W piątek głosowanie, a w sobotę podsumowanie i ogłoszenie wyników. Dla zwycięzcy - nagroda! ZOBACZ ROZWIĄZANIA

Wszystkim Pracownikom szkoły życzymy
wszystkiego co najlepsze: zdrowia, wyrozumiałości,
cierpliwości oraz uśmiechu na twarzy
.

*Na sportowo w naszym gimnazjum: 27 września w Łaziskach odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe. Chłopcy w składzie: Mariusz Horny, Mateusz Szweda, Maciej Perczak, Daniel Tabacki, Andrzej Hozumbek, Joachim Tkocz zajęli I miejsce w mieście i V miejsce w powiecie. Dziewczyny spisały się nieco słabiej (zajęły VIII miejsce). 5 października uczniowie naszego gimnazjum brali udział w I Orzeskim Biegu Ulicznym. Znakomicie spisała się Klaudia Hahn, która zajęła II miejsce. Wśród chłopców najlepsi z naszych uczniów Mateusz Szweda i Andrzej Hozumbek zajęli VI i VII miejsca. 17 października w Ornontowicach odbyły się powiatowe drużynowe zawody lekkoatletyczne. Podobnie jak w biegach przełajowych dziewczyny zajęły VIII a chłopcy V miejsce. Indywidualnie Dagmara Grzewca zajęła II miejce w biegu na 300 m. GRATULUJEMY!!!!

*Dnia 26 września 2007 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się coroczny Dzień Języków Europejskich. Organizatorami byli nauczyciele języków obcych, ale oglądać można było przede wszystkim rezultaty pomysłowości uczniów.

*W rozpoczynającym się roku szkolnym 2007/2008 w Gimnazjum nr 2 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu - Zawadzie będzie realizowana innowacja metodyczna z fizyki, pod tytułem „Polubić fizykę”. więcej...

 

*W piątek 14 września 2007 r. rozpoczęła się tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata - Polska 2007”. Odbywa się ona w dniach 14, 15 i 16 września. Tym razem hasłem przewodnim jest: „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!” Uczniowie naszego gimnazjum również przyłączyli się do tej akcji.

 

*W dniu 11 września br. uczniowie naszej szkoły wezmą udział w uroczystościach upamiętniających wrześniowe wydarzenia na Pasternioku z 1939 r.

 

*UWAGA RODZICE! Zapraszamy na I spotkanie z p. dyrektor i nauczycielami w tym roku szkolnym w dniu 20 września o godzinie 17.00. Na sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie ogólne, a następnie spotkania z wychowawcami w klasach.

 

*Rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008 odbędzie się w dniu 03.09.2007 r. mszą świętą o godzinie 9.00 w Kościele Parafialnym w Zawadzie. Odjazd autobusu z Jaśkowic o godzinie. 8.35, z Zazdrości o godzinie 8.45, powrót o godzinie 11.15.

 

*NOWE GODZINY LEKCJI! W roku szkolnym 2007/2008 rozpoczynać będziemy lekcje wg nowych godzin.

 

*UWAGA !!! Do dnia 05.09.07 r. w sekretariacie szkoły można składać wniosek o dofinansowanie zakupu mundurka szkolnego. Aby otrzymać pomoc, należy złożyć wniosek o dofinansowanie i dołączyć zaświadczenie o dochodach. Dofinansowanie przeznaczone jest dla dzieci z rodzin, w których dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 351 zł.

 

*Programy nauczania dla gimnazjum z poszczególnych przedmiotów.

 

*PODRĘCZNIKI OBOWIĄZUJĄCE W ROKU SZKOLNYM 2007/2008.