AKTUALNOŚCI

*19 czerwca zakończył się kolejny rok szkolny. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 ZAPROSZENIE

Dyrektor szkoły zaprasza rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 rozpoczną naukę w klasie I na spotkanie, które odbędzie się w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. St. Ligonia w Orzeszu-Zawadzie w dniu 18.06.2019 r. o godz. 16.00!

 12 czerwca odbyły się półfinały wojewódzkie piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. Reprezentanci naszej szkoły jechali aż do Dąbrowy Górniczej żeby walczyć o najwyższe miejsca. Dziewczyny w składzie Angelika Dziubany, Anna Paterman i Marcjanna Gawlik po długiej walce wywalczyły 4 miejsce pokonując 8 innych drużyn. Chłopcy w składzie Daniel Prus, Łukasz Tomaszewski i Adrian Stachoń po równie ciężkiej walce uplasowali się na 5 miejscu. Serdecznie gratulujemy!

 Pod koniec maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Tychach. W konkursie tanecznym nasza grupa ,,Little Stars" zajęła wyróżnienie II-go stopnia prezentując dwa tańce: ,,Przebudzenie wiosny" i ,,In my mind". Opiekunowie grupy pani Jolanta Schier i pani Aneta Szawara.

Z kolei w konkursie teatralnym grupa ,,Gryfne bajtle", po kierunkiem pani Anny Gazdy i Anety Szawary, piyknie pokozała bojka po ślonsku i również zdobyła wyróżnienie II-go stopnia. Warto wspomnieć, że naszą konkurencją były głównie tyskie domy kultury. Wspaniałym tancerzom i młodym aktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 6 czerwca uczestnicy kółka regionalnego wybrali się na wycieczkę do Chorzowa. Głównym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego. Bardzo przyjemny był również spacer po Parku Kultury i Wypoczynku oraz Katowicach.

 XIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy pt. „Nastolatek w świecie, czyli całkiem dorosłe problemy młodych bohaterów” zakończył się ponownie wielkim sukcesem uczennic naszej szkoły.  Drużyna dziewcząt z klasy 3b: Natalia Małecka i Martyna Pierschkalla oraz z klasy 3a Weronika Brzęczek,  obroniła tytuł z zeszłego roku i zdobyła I miejsce w tym prestiżowym konkursie. Dziewczęta zapoznały się z wszystkim książkami bibliografii konkursowej, wykonały piękną pracę plastyczną i zdobyły największą ilość punktów w zawodach składających się z kilku rund. Impreza czytelnicza miała miejsce 5 czerwca w Szkole Podstawowej nr 4 im. „Przyjaciół Ziemi” w Łaziskach Górnych. To wspaniały sukces!

 Podwójne mistrzostwo powiatu mikołowskiego i rejonu tyskiego dla naszych dziewcząt i chłopców w siatkówce plażowej!

3 czerwca w Gostyni odbyły się powiatowe i rejonowe zawody w siatkówce plażowej chłopców. W turnieju brało udział 18 zespołów a wśród nich dwie nasze drużyny. Po zaciętej, trwającej wiele godzin i przebiegającej w ogromnym upale rywalizacji mistrzem powiatu i rejonu okazała się para z SP 3 w Orzeszu-Zawadzie Daniel Prus i Łukasz Tomaszewski, która w finale pokonała 2:0 drużynę z Tychów. Na 4 miejscu w kwalifikacji końcowej uplasowała się druga nasza drużyna Adrian Stachoń i Szymon Baran, którą wyprzedzili niedawni klubowi koledzy z SP 1 w Orzeszu.

Następnego dnia na tym samym obiekcie rywalizowały dziewczęta. W zawodach brało udział 12 zespołów w tym dwie z naszej szkoły. W finale ponownie najlepszą okazała się drużyna z SP 3 Orzesze-Zawada. Mistrzem powiatu i rejonu zostały Angelika Dziubany i Marcjanna Gawlik pokonując 2:1 drużynę z SP 2 w Łaziskach Górnych. W meczu o 3 miejsce Weronika Kaczanowska i Weronika Brzęczek zwyciężyły 2:1 z zespołem z SP 1 w Łaziskach Górnych.

Obie zwycięskie drużyny wezmą udział w finale wojewódzkim w Dąbrowie Górniczej 12 czerwca - Powodzenia!

 Martyna Czerepkowska z klasy 5a zdobyła I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym "Niepalenie jest modne" zorganizowanym przez SP7 w Orzeszu-Gardawicach.  Martyna zwyciężyła w kategorii: „konkurs literacki: list do rówieśnika”. Gratulujemy!

 31 maja w Domu Kultury w Łaziskach Górnych miała miejsce XXII edycja konkursu wiedzy dla uczniów szkół powiatu mikołowskiego Wiem Wszystko. Po pisemnych eliminacjach, dziesięciu najlepszych uczniów z klas 7, 8 i 3 gim. spotkało się na rozgrywkach finałowych. W tym gronie znalazła się uczennica naszej szkoły Sylwia Marcol z klasy 3b wraz z drużyną kibiców. Żaden z uczestników nie miał tak fantastycznego dopingu. Sylwia zdobyła cenną nagrodę. Warto mieć wiedzę!

 15 maja w Mikołowie, Lena Szynol z klasy 2a brała udział w XI Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej " WIOSNA, NADZIEJA I RADOŚĆ" i zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Do konkursu Lenę przygotowała p. Anna Kamyk galeria

 28 maja już po raz czternasty odbyła się w naszej szkole Międzyszkolna Debata Młodzieży, której hasłem przewodnim było: „Najlepsze wyjście – nie wchodzić!”.

80 młodych ludzi z SP3 w Orzeszu-Zawadzie oraz zaproszonych uczniów z SP7 w Orzeszu-Gardawicach, SP4 Orzeszu-Jaśkowicach oraz ZSP w Ornontowicach spotkało się, żeby rozmawiać o sprawach dla nich ważnych.

Tematem tegorocznej debaty były uzależnienia od dopalaczy i narkotyków, a jej celem zwrócenie uwagi na problematykę środków psychoaktywnych wśród młodzieży, wspieranie postaw eliminujących podejmowanie zachowań ryzykownych, wskazywanie możliwości wzmacniania potencjału rozwojowego w oparciu o indywidualne możliwości młodych ludzi.

Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu z komendant Policji w Orzeszu nadkom. Anną Musioł, w zajęciach z terapeutą uzależnień Dariuszem Pietrkiem (Śląskie Centrum Profilaktyki w Chorzowie) oraz w warsztatach i dyskusji w formie debaty powarsztatowej, w czasie której przeprowadzono „batalię” na argumenty doszukując się zysków i strat spowodowanych sięganiem po środki psychoaktywne. Spotkanie młodzież podsumowała stwierdzeniem, że narkotyki i dopalacze na pewno nie znikną z dzisiejszego świata, jednak ważne jest, żeby każdy z nas, z pełną świadomością i odpowiedzialnością, podejmował własne decyzje wiedząc, że każda z nich pociąga za sobą konsekwencje.

Dziękujemy wszystkim za udział – uczestnikom i prowadzącym warsztaty: p. Celinie Chmiel, p. Monice Świerczek-Fic. p. Iwonie Szczepanek, P. Edycie Ćmiel, p. Jolancie Chorowskiej,  p. Magdalenie Maciejczyk, a także GKRPA w Orzeszu za wsparcie.

 27 maja uczniowie czwartych klas wyjechali do Miasteczka Ruchu Drogowego w Żorach. Wyjazd był jednym z etapów przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową, który zbliża się wielkimi krokami. Na miejscu czwartoklasiści przekonali się, że poruszanie się rowerem po ulicach wcale nie jest takie proste, jak im się wydawało! I bynajmniej nie polega wyłącznie na umiejętności utrzymania się na rowerze bez „bocznych kółek”.

Znaki, sygnalizacja świetlna, skrzyżowania, rondo, piesi i kilkunastu równocześnie poruszających się rowerzystów – okazały się nie lada wyzwaniem! Zdarzyła się „jazda pod prąd”, zignorowanie znaku STOP czy problem z włączaniem się do ruchu, jednak przyszli uczestnicy ruchu drogowego trenowali z uśmiechami na buziach i z wielkim zaangażowaniem, co na pewno przyniesie pozytywne efekty na egzaminie. Życzymy powodzenia!

 W tym roku nasza szkoła już tradycyjnie przystąpiła do kolejnej, czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Klasówka powstańcza”. 14 finalistów tegorocznej, wyjątkowej - bo upamiętniającej 100 lecie Powstań Śląskich edycji czekała niezwykła nagroda: wyjazd specjalnym Pociągiem Powstańczym do Warszawy. Z wielką dumą możemy ogłosić, że wśród tych szczęśliwych finalistów była nasza uczennica klasy 8: Oliwia Szweda. W programie wycieczki było spotkanie z panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz złożenie kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza. Serdecznie gratulujemy naszej Oliwii!

Jubileusz 150-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Ligonia w Orzeszu-Zawadzie

ZAPROSZENIE

 Tegoroczny szkolny konkurs czytelniczy miał miejsce 9 maja. Uczniowie zaproponowali książkę Joan Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”. Czternastu uczniów pisało test z treści konkursowej książki. Czwarte miejsce zajęła Karolina Baranowska z klasy 3c, trzecie miejsce zajęła Maja Kucharewicz z klasy 7, drugie Małgosia Semeniuk z klasy 7. Zwycięstwo odniosła Karolina Domin z klasy 7. Ponadto uczestnikami konkursu byli: Weronika Sznapka, Magdalena Szwan, Zuzanna Zięć, Piotr Semeniuk, Iwona Chrobok, Szymon Brychcy, Oliwia Szweda, Jakub Faruga, Natalia Pawlak i Amelia Kwoka. Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje za zdobyte punkty i podziękowania za udział w konkursie!

 Alicja Jankowiak i Wiktor Hensel dostali się do II etapu Indywidualnego Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Do I etapu przystąpiło 629 osób z czego do II etapu wybrano 60. Serdecznie gratulujemy. Alicja Jankowiak wzięła także udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA. Otrzymała dyplom za bardzo dobry wynik.

 Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku szkolnym uczennice kl.3 gimnazjum: Martyna Pierschkalla i Sylwia Marcol przedstawiły w każdej klasie prezentację. Były też rebusy i krzyżówka sprawdzająca opanowanie wiadomości. Uczniowie klas I i II SP wykonywali prace plastyczne pod tytułem „Moja Ojczyzna”, wyeksponowane następnie na gazetce szkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali również patriotyczne kotyliony.

 Karta rowerowa - ważne informacje więcej

 Jeszcze przed świętami do naszej szkoły zawitał wielkanocny zajączek. Pierwszaki otrzymały drobne upominki i zrobiły piękne kartki z życzeniami świątecznymi. więcej

 W pierwszym tygodniu kwietnia w naszej szkole miał miejsce TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA pod hasłem ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO. Projekt ten miał formę zabawy i rywalizacji międzyklasowej. Każda klasa wykonała plakat i hasło na temat zdrowego odżywiania. Codziennie odbywały się konkursy, w których nagrodą były owoce lub warzywa. Został także wymyślony jadłospis na każdy dzień. Pierwszaki dodatkowo wybrały się na bazarek i samodzielnie kupiły owoce, z których później przygotowały sałatkę. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało, a kolorowy tydzień powtórzymy za rok. (Anna Gazda, Aneta Szawara). więcej

 W marcu klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do AKUKU- Akademii Kreowania Uzdolnień Każdego Urwisa w Mikołowie. Na warsztatach uczniowie wykonali ozdoby wiosenne, a pozostały czas spędzili na zabawie. Mieli także okazję zwiedzić Mini Zoo. Wyjazd uznajemy za udany. Wychowawczynie A. Gazda, A. Szawara. więcej

 Szanowni Państwo!

W imieniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą przekazania 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

Numer KRS                 0000064561
Cel szczegółowy:         Szk.Podst.3 Orzesze-Zawada

Mamy nadzieję, że nasza prośba o przekazanie 1% podatku na rzecz dzieci z naszej szkoły spotka się ze zrozumieniem z Państwa strony. Z góry dziękujemy za dokonane wpłaty.

 GODZINY DODATKOWYCH ZAJĘĆ Z UCZNIAMI w II półroczu r.szk.2018/2019

 03.04.2019 gościliśmy w naszej szkole Filharmonię Śląską. Uczniowie klas 1-4 SP3 mieli okazję na żywo posłuchać koncertu w wykonaniu zespołu „Trio- Maestro”. Poznali kolejne instrumenty: klarnet, skrzypce, pianino (budowa, brzmienie i sposób gry). Całość koncertu ubarwiona była ciekawostkami z życia słynnych kompozytorów m.in Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina. Zapraszamy do galerii. galeria

 28. 03.2019r. udział w Festiwalu Piosenki Śląskiej „Orzeszek”. galeria

 VIII Powiatowy Konkurs Profilaktyczny  - Nie daj się wkręcić
w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu - Zawadzie

27 marca już po raz ósmy w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu-Zawadzie odbył się Powiatowy konkurs profilaktyczny, który w tym roku zorganizowany został dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych z terenu powiatu mikołowskiego. Głównym celem konkursu jest zwiększanie świadomości o zagrożeniach uzależnieniami, kształtowanie i promowanie pozytywnych norm i wartości oraz zdrowego stylu życia, kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia i motywowanie młodzieży do rówieśniczych działań profilaktycznych.

W Tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łaziskach Górnych – Natalia Kolonko i Franciszek Szczyrba, drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ornontowicach – Kinga Botor i Nikola Hylewska, a trzecia lokata przypadła drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Orzeszu, w składzie: Julia  Kuczera i Jakub Janik.

Gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom rywalizującym w zadaniach wymagających szerokiej wiedzy związanej z profilaktyką uzależnień i zasadami promującymi zdrowy styl życia.

Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Orzeszu, Urzędowi Miasta Orzesze,  Polskiemu Towarzystwu Zapobiegania Narkomanii w Katowicach, PSSE w Tychach oraz PARPA w Warszawie. (Ilona Czardybon).

 Tydzień Szkoły. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły przeżywaliśmy Tydzień Szkoły od 18 do 22 marca. Każdego dnia na uczniów czekały atrakcje o charakterze regionalnym i wiosennym. W poniedziałek, środę i piątek na korytarzu zawieszono zagadki dnia dotyczące gwary śląskiej i patrona szkoły. We wtorek zadaniem dnia było gwarowe nazwanie przedmiotów wystawionych przez nauczyciela. Dzień Wiosny (czwartek) był dniem kolorowym. Uczniowie ubrali się na zielono z wiosennymi akcentami. Ponadto przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w konkursie plastycznym „Wiosna malowana węglem”. Prace plastyczne przyozdobiły pomieszczenie biblioteki. W ciągu całego tygodnia regionalne akcenty przyozdabiały drzwi, okna i ściany korytarzy. Również jadłospis kuchni został przełożony na gwarę śląską. W ostatnim dniu Tygodnia Szkoły gryfno rechtorka chodziła z szykownym bajtlem po szkole i rozdawali maszkiety. Klasa chcą dostać bombona musiała odpowiedzieć na pytanie: Co to jest apluzina? albo szrank?  Nie było łatwo, ale ostatecznie każdy bajtel i nawet  rechtorki dostały po bombonie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych oraz przyszłych klas siódmych na 

DNI OTWARTE

do naszej szkoły w dniu

20 marca 2019 roku o godzinie 17:00

 Uczniowie klas piątych i siódmej, 7 i 8 marca wybrali się na wycieczkę do Bochni. W Krakowie słuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego, czekali aż smok zionie ogniem, spacerowali po rynku, zwiedzali Podziemia Rynku Głównego. Odbyli tam podróż w czasie, w jej trakcie można było poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. Pomagały w tym liczne techniki multimedialne. Na krakowskim Kazimierzu, w Muzeum Etnograficznym w atrakcyjny sposób wykorzystując aktywność uczniów, przewodnik zapoznał zwiedzających z życiem mieszczan i wieśniaków żyjących w Krakowie i jego okolicach. Kopalnia Soli w Bochni dostarczyła wiele atrakcji: nocleg 250m pod ziemią, przepłynięcie łódką w podziemiach oraz przejazd pociągiem, rozgrywki na sali gimnastycznej, spacer po długich kopalnianych chodnikach. W piątek program zawierał zwiedzanie zamku Lubomirskich w Nowym Wiśniczu a w krakowskim Centrum Szkła i Ceramiki pokaz formowania szkła artystycznego i galerię prezentującą produkcję szkła.

 Mamma miaw MOK w Orzeszu – Jaśkowicach

27 lutego grupa teatralna Szansa zaprosiła seniorów, emerytów, rodziców i wszystkich, którzy tylko chcieli nas zobaczyć, na musical „Mamma mia” do Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu. Młodzież brawurowo zaprezentowała swoją wersję znanego musicalu. Emanująca z każdej piosenki, każdego tańca, każdego słowa radość, energia, pozytywne wibracje i - znane każdemu pokoleniu - piosenki ABBY nikogo nie pozostawiły obojętnym. Liczna publiczność zebrana na sali  w MOK w Jaśkowicach pozwoliła się szybko oczarować występem naszych uczniów. Były brawa, gratulacje, a niektórzy goście przyznali nawet, że łza zakręciła im się w oku ze wzruszenia. Na koniec uczniowie poczęstowali wszystkich specjalnie na tę okazję przygotowanymi domowymi faworkami, jako że przecież zbliża się już koniec karnawału.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego wieczoru zechcieli być razem z nami! Grupa teatralna SZANSA, SP3 w Orzeszu – Zawadzie.

 27 lutego nasze młodsze dziewczyny wzięły udział w miejskich zawodach Mini Siatkówki, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 2 w Orzeszu. Uczennice po raz pierwszy wzięły udział w tego typu zawodach. Gratulujemy IV miejsca.

 Zapraszamy na musical "Mamma mia" 27 lutego o godzinie 17:00 do sali MOK w Orzeszu-Jaśkowicach plakat

 Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła". więcej

 Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej w klasach pierwszych miało miejsce 7 lutego. Uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki, zapoznali się z prośbami książki oraz złożyli czytelnicze przyrzeczenie. Następnie zostali pasowani przez nałożenie grubej księgi na ramię. Odtąd będą mieli stały kontakt z biblioteką szkolną oraz cotygodniowe spotkania z nowościami bibliotecznymi.

 Mamma Mia! W niedzielne popołudnie uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich najbliższych – rodziców, przyjaciół, znajomych, … – na musical „Mamma Mia”.

Po raz pierwszy grupa teatralna SZANSA zmierzyła się z tą formą prezentacji scenicznej.  

Przygotowywali się długi czas ćwicząc układy taneczne, wokalne i tekstowe. Czasem było poważnie, czasem zabawnie (aż do łezJ!), a czasem zmęczenie dawało się we znaki.

Ale daliśmy radęJ!!!

Sala wypełniła się po brzegi widzami. Radosne, energetyczne, roztańczone i rozśpiewane przedstawienie porwało i dużych, i małych, a znane wszystkim przeboje niezapomnianej ABBY połączyły pokolenia. Niektórym nawet łza wzruszenia zakręciła się w oku.

Oglądając roześmianych młodych ludzi na scenie nie sposób było nie wierzyć w to, że włożyli w ten musical całe swoje serce i duszę bawiąc się przy tym doskonale!

Dziękujemy wszystkim, którzy byli tego wieczoru z nami! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. galeria

 Dzisiaj w naszej szkole już po raz piąty zorganizowaliśmy „Dzień twórczej profilaktyki - Przystanek Zawada”.  Tradycją stało się już, że Dzień profilaktyki, to „dzień niecodzienny”. Warsztaty, spotkania, prezentacje młodych ludzi, aktywność, pozytywna energia i radość – to wyznaczniki tego dnia, który ma pokazać, że aktywność i radość nie wiążą się w żaden sposób ze środkami odurzającymi. więcej

 UWAGA!! 31 stycznia 2019- Przystanek Zawada – dzień twórczej profilaktyki! więcej

 Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Orzeszu Zawadzie zapraszają 3 LUTEGO 2019 O GODZINIE 17:00 na MUSICAL MAMMA MIA w wykonaniu grupy teatralnej Szansa. plakat

 Sztab 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Szkole Podstawowej nr 3 w Orzeszu – Zawadzie  więcej

DZIĘKUJE WSZYSTKIM!!!

Wspólnie zebraliśmy kwotę 43 358,88 zł!

 UWAGA REKRUTACJA DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM i SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego dla absolwentów gimnazjum link

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego dla absolwentów szkół podstawowych link

TYDZIEŃ KARIERY POWIATOWY URZĄD PRACY W MIKOŁOWIE plakat

 „Nasza szkoła fajna jest (…)” - to hasło przyświecało grupie uczniów, którzy po tygodniach intensywnych prób spotkali się w domowym studiu Pana Stanisława Sz, by nagrać muzyczny spot reklamowy promujący naszą szkołę. Śpiewem chcieli bowiem pokazać, iż nasza „Trójka” jest wyjątkowa. Spotkanie twarzą w twarz z mikrofonem było nie lada wyzwaniem, jednakże to do odważnych świat należy. Dziś prezentujemy nagranie, będące wynikiem ogromnego zaangażowania uczniów. Inicjatorkami, pomysłodawczyniami oraz opiekunkami zespołu były Panie Jolanta Schier oraz Monika Musioł-Skrzypiec. Życzymy miłego słuchania ;)

Muzyczny spot reklamowy, promujący naszą szkołę link

 16 stycznia w naszej szkole odbył się Noworoczny pokaz robotów z LEGO. Podczas pokazu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu świątecznego i wręczenie nagród. Odbył się pokaz konkursowego robota wykonującego misje w kosmosie na macie konkursowej, pokaz druku 3D oraz pokaz robotów zbudowanych z podzespołów elektronicznych ARDUINO. Organizatorem było LABORATORIUMROBOTYKI.pl więcej

 W sobotę 5 stycznia kursanci LaboratoriumRobotyki.pl z Orzesza uczestniczyli w międzynarodowym konkursie First Lego League w Poznaniu. Drużyna Kosmiczna Ekipa w kategorii wiekowej 7-9 lat, w której w skład wchodzą uczniowie klasy 2a Wiktor Kurka i Franciszek Bezak zdobyła medal w kategorii „Kompleksowość i dekoracje” ujmując sędziów precyzją i szczegółowością swojego projektu konkursowego. Serdecznie gratulujemy! galeria

 Wyniki I BOŻONARODZENIOWEGO MIEJSKIEGO KONKURSIU  LITERACKO - PLASTYCZNEGO na wiersz oraz kartkę świąteczną.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni książkami oraz pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez Miejski Urząd w Orzeszu i Samorząd Uczniowski.

Wyniki konkursu:

Klasy 1-3

1 miejsce – Paulina Schier  - SP 7

2 miejsce – Maria Kalyta – SP 2

3 miejsce – Natalia Pomazanka – SP 3 oraz  Adam Szmatloch  – SP 3

Klasy 4-6

1 miejsce – Julia Kaput  - SP 2

2 miejsce – Wojciech Jordan – SP 2

3 miejsce – Maja Duda – SP 5

Klasy 7-8

1 miejsce – Emilia Szczepek  - SP 7

2 miejsce – Oliwia Szweda – SP 3

3 miejsce – Julia Suchodolska – SP 7 oraz Karolina Domin – SP 3

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom gratulujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok. Zdjęcia w galerii.

Organizatorzy:

Anna Gazda – nauczyciel języka polskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej

Aneta Szawaranauczyciel  edukacji weczesnoszkolnej oraz historii

Samorząd Uczniowski.

 W dniu 10.01 w Łaziskach Górnych odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla kl.III gimnazjów. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie kl.III a Weronika Brzęczek i Paweł Pozór, który zajął I miejsce. Paweł weźmie udział w finale diecezjalnym. więcej

 GODZINY DODATKOWYCH ZAJĘĆ Z UCZNIAMI w I półroczu r.szk.2018/2019

27. FINAŁ – 13.01.2019r. – po raz osiemnasty w naszej szkole więcej

 Uczniowie szkoły brali udział konkursie fotograficznym Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 – MY. Jak piszą organizatorzy: „Niestety konkursy mają to do siebie, że ktoś musi zostać w nim nagrodzony. Dlaczego piszemy niestety? Wielu z nas przegraną traktuje jak porażkę. A tak nie jest! Pamiętajcie, że najważniejsze jest działanie, to czego nauczyliście się podczas realizacji celu, to że Wam się chciało. [...] Brak sukcesu nie jest porażką.”  Dziękuję wszystkim klasom i ich wychowawcom za udział i zaangażowanie. Prace wysłane na konkurs MY więcej

 18.12.2018 uczniowie klas 1 i 2 naszej szkoły wzięli  udział w akcji "Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze". Organizatorem akcji była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach we współpracy  z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia. Akcja podjęła szeroko rozumianą tematykę bezpieczeństwa na drodze. W działania zaangażowani byli śląscy policjanci, w szczególności dzielnicowi. U nas w szkole czuwał nad prawidłowością przebiegu całej akcji nasz dzielnicowy młodszy aspirant Dawid Baron wraz z Panią Ewą Wydra, która wystąpiła w charakterze świadka zdarzenia. O godz. 10.00 wzięliśmy udział  w ustanawianiu rekordu Polski w jednoczesnym kolorowaniu wizerunku maskotki śląskiej Policji - Sznupka.

 14.12.2018r uczniowie klas 1 i 2 mieli okazję zobaczyć i wysłuchać  świąteczno-zimowego koncertu w sali koncertowej imienia Karola Stryji w Filharmonii Śląskiej w Katowicach zatytułowanego: 4pory roku i Zima oraz kolędy i pastorałki.

 11.12.2018r. w naszej szkole uczniowie klas 2 i 1 aktywnie uczestniczyli w Warsztatach Bożonarodzeniowych. Każdy uczeń miał możliwość własnoręcznego wykonania  drzewka świątecznego. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 5 grudnia w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Koszykówki chłopców. W zawodach, które trwały 6 godzin startowało 7 orzeskich szkół. Po czterech kolejnych wygranych meczach nasz zespół przegrał w finale z SP 1 i zajął 2 miejsce. Drużyna grała w składzie: Adrian Stachoń, Mateusz Baron, Łukasz Tomaszewski, Paweł Pozór, Jakub Bugaj, Szymon Baran, Jakub Kancelista i Maksymilian Wieczorek.

 W środę 5 grudnia naszą szkołę odwiedził p. Oleksa, który opowiedział uczniom klas 4,5,7,8 i 3 gimnazjum historię powstania węgla kamiennego. Uczniowie mogli zobaczyć ciekawe okazy skamielin oraz uzyskać informacje o zagrożeniach wynikających z pracy na kopalni, m.in. jak metan zagraża górnikom. Pan Oleksa pokazał sprzęt ułatwiający pracę górników.

 „Cukierki” i „Magiczne kryształy” - profilaktyka dla najmłodszych.

Klasy pierwsze i klasy czwarte uczestniczyły w programach wczesnej profilaktyki realizowanych przez Panią Monikę Operchalską (pedagoga i specjalistę ds. profilaktyki Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Katowicach). Program „Cukierki” realizowany w klasach pierwszych oparty jest na bajce. Bajka jak i program powstały jako element współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Celem zajęć jest przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych, kształtowanie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi, a równocześnie rozwijanie u uczniów postawy szacunku i zaufania w stosunku do znajomych osób dorosłych  w szkole, jako tych, które  mogą udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.  Program „Magiczne kryształy” dla klas czwartych dotyka zagadnień związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z mediów (telewizji, komputera), a także pośrednio kwestii naśladownictwa przez młodych ludzi negatywnych wzorców zachowań, np. agresji. Celem programu jest wskazanie możliwości twórczego spędzania czasu z rodziną i rówieśnikami oraz przeciwdziałanie naśladowaniu zachowań agresywnych proponowanych przez telewizję, Internet i gry komputerowe.

 ROJEKT Z KLASĄ Wydawnictwa Nowa Era.

NASZ PROJEKT: Dzień Twórczej Profilaktyki – Przystanek Zawada. link

Projekt można poznać klikając w załączony powyżej link. Numer projektu: 2011

Nasza szkoła zgłosiła projekt „Dzień Twórczej Profilaktyki – Przystanek Zawada” do  Konkursu Wydawnictwa Nowa Era promującego nowatorskie działania projektowe realizowane w szkole. Projekty maja szansę wygrać granty w kilku kategoriach. Jedną z nich jest głosowanie internautów:

- głosowanie odbywa się od 3 do 13 grudnia 2018   

- internauci wybierają 5 najciekawszych projektów - granty w wysokości 1000 zł

- ZASADY GŁOSOWANIA więcej

 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. 1-19 listopada

Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w światowej Kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży propagowanej w Polsce przez Fundację Po drugie.

Zorganizowaliśmy w szkole działania mające na celu zwrócenie uwagi dzieci, młodzieży i dorosłych na prawa dziecka, godność człowieka, szacunek, bezpieczeństwo, wolność. Przypominaliśmy i uczyliśmy o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. więcej

 29 listopada w sali audiowizualnej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał konkursu „EKOLOGICZNE URZĄDZENIA I INSTRUMENTY”. Laureatami zostali uczniowie klasy 2a - Franciszek Bezak i Wiktoria Orzeł oraz Marcin Woźniak z klasy 2b. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Antoni Bukowski, Zuzanna Krentusz, Wiktor Kurka, Lena Szynol, Lena Ptak oraz Martyna Wągrowska. Serdecznie gratulujemy!

Podczas finału laureaci zaprezentowali swoje prace. Odbyły się również mini-warsztaty „balonowe gitary” oraz pokazy eksperymentów fizyczno-chemicznych. Organizatorem Konkursu był Pałac Młodzieży w Katowicach. Stowarzyszenie wspierające: Stowarzyszenie „Z Nauką w Przyszłość”. Zapraszamy do fotorelacji z przygotowań do konkursu oraz uroczystego finału. więcej

 W ramach konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w konkursie plastycznym. Pierwszoklasiści malowali swoje wymyślone historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków. Najładniejszą pracę wykonała Liliana Faroń z klasy 1a. Uczniowie klas drugich tworzyli komiksy z udziałem wybranych bohaterów. Za najciekawszą pracę nagrody otrzymali: Lena Skrzypczyk i Oliwia Szafron (praca grupowa) z klasy 2a oraz Mateusz Kalinowski (praca indywidualna) z klasy 2b. Na forum szkoły wszystkim uczestnikom konkursu wręczono słodkie nagrody i maskotki.

 W piątek 23 listopada w naszej szkole odbyły się miejskie zawody w piłce koszykowej dziewcząt. Drużyna reprezentująca naszą szkołę wywalczyła drugie miejsce. W zawodach wzięło udział osiem szkół orzeskich. Serdecznie gratulujemy!

 W czwartek 22 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się drugi już Rodzinny turniej gier planszowych. Tym razem na starcie stanęło 19 dwu-, a nawet trzyosobowych drużyn rodzinnych, które usiadły przy różnych planszach – chińczyka, eurobiznesu, scrabble i warcab. więcej

 Uczennice, które wzięły udział w konkursach kuratoryjnych dla uczczenia 100 rocznicy uzyskania  przez Polskę niepodległości wybrały się 14 listopada do Katowic na występ Zespołu Śląsk. W imprezie wzięły udział: Alicja Jankowiak, Weronika Kaczanowska, Paulina Otawa, Martyna Piksa i Oliwia Szweda. Organizatorem uroczystości dla prawie tysiąca uczniów z naszego województwa było Kuratorium Oświaty w Katowicach, miejscem zaś Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. Występ Zespołu Pieśni  i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny miał charakter patriotyczno- folklorystyczny.  Artyści zawojowali widownię pięknymi głosami, strojami, baletowym mistrzostwem i szalonym tempem tańca. Na zakończenie Śląski Kurator Oświaty pani Urszula Bauer podziękowała wszystkim za spotkanie, a uczniom za zaangażowanie w realizacji projektów kuratoryjnych pod hasłem „Polska to jest wielka rzecz!”.

 15.11.2018 klasa 2b zaprezentowała przedstawienie pt: „Na straganie” J. Brzechwy dla młodszych kolegów i koleżanek z klas1. Zdjęcia możemy zobaczyć w galerii. Zapraszamy do oglądania. więcej

 W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nauczyciele historii: Aneta Szawara SP 3, Alina Szweda SP 7 i Karina Kalyta SP 2 postanowiły zorganizować dla wszystkich orzeskich szkół szereg konkursów pod hasłem "Orzeskie szkoły dla Niepodległej". Celem było upamiętnienie doniosłej rocznicy oraz promocja orzeskiej młodzieży. 14 listopada w SP 2 w Orzeszu odbył się cykliczny, uroczysty koncert "Śpiewam dla Ciebie Polsko", oraz podsumowanie i gala wręczenia laureatom nagród i dyplomów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczniom oraz ich Rodzicom i nauczycielom za udział w programie ,,Orzeskie szkoły dla Niepodległej”. więcej

 6.11.2018 uczennica kl 2b Lena Ptak  i uczeń klasy 1b Tymoteusz Siwoń wzięli udział w III Miejskim Konkursie Plastycznym "Polsko jesteś wolna od 100 lat"

 5.11.2018 klasy drugie były na wycieczce w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczniowie brali udział w warsztatach z fizyki-od drzewa sosnowego do papierowego zeszytu oraz warsztatach z chemii-segregacja odpadów, co robić z kartonem po soku?

 W dniu 31.10.2018 uczniowie klasy 2 naszej szkoły mieli okazję zwiedzić Komendę Miejskiej Policji w Orzeszu. Celem i założeniem wycieczki było bliższe poznanie specyfiki pracy funkcjonariuszy Policji. Uczniowie mieli okazję odgrywać krótkie scenki sytuacyjne w gabinecie Pani Komendant, w gabinecie Pana dzielnicowego oraz przy okienku oficera dyżurnego. Dużą atrakcją okazała się możliwość siedzenia w radiowozie policyjnym, uruchamianie różnych przycisków oraz oglądanie świata „zza krat”.

 30 października , tradycyjnie w Domu Śląskiej Kultury w woszczyckim zajeździe, miał miejsce X Regionalny Konkurs Gwarowy „Godomy po naszymu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Orzesze Mirosława B laskiego.  Julia Kaniewska z klasy 1b przygotowała monolog pt. „Flugowanie”, którego autorką jest jej wychowawczyni pani Aneta Szawara. W kategorii uczniów starszych  naszą szkołę reprezentowali Martyna Pierschkalla z klasy 3b i Paweł Pozór z klasy 3a, którzy z talentem aktorskim przedstawili dialog pt. „Geburstag” napisany również przez panią Anetę Szawara. Zajęli III miejsce, zdobyli dyplom, puchar i nagrody rzeczowe. zdjęcie

 II RODZINY TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH  PLAKAT

 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. 1-19 listopada

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja PO DRUGIE, we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. 

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata.

Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci  i młodzieży był wolny od przemocy.

Nasza szkoła przyłączyła się do kampanii.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka.

Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy.

Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać.

Zwracać uwagę.

Uczyć widzieć więcej i lepiej.

PRZEMOC więcej

 Wyniki Miejskiego Konkursu Literackiego z cyklu ,,Orzeskie szkoły dla Niepodległej” więcej

 29 października w samo południe w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej z cyklu Orzeskie szkoły dla Niepodległej. Odwiedziło nas piętnaścioro uczniów reprezentujących osiem orzeskich placówek. Poziom recytowanych utworów był bardzo wysoki. Wszyscy byli wspaniale przygotowani i bardzo dobrze reprezentowali swoje szkoły. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w konkursie, natomiast laureaci, osoby wyróżnione oraz ich nauczyciele nagrody rzeczowe oraz podziękowania otrzymają na gali projektu ,,Orzeskie szkoły dla Niepodległej”, który odbędzie się 14 listopada. Organizatorami miejskiego konkursu była pani Aneta Szawara i pani Anna Gazda.

Wszystkim gratulujemy!!! I przedstawiamy zwycięzców:

1.      Tomasz Kazimierczak  SP 4

2.      Jan Świerc SP 4 oraz Julia Głos SP 8

3.      Milena Brzoskiewicz SP 10

Wyróżnienia:

1.      Natalia Kummer SP  5

2.      Wiktoria Jaszczyk SP 9

3.      Martyna Juranek SP 6

4.      Wiktoria Dembecka SP1”.

 23 października w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla klasy pierwszej i drugiej. Do konkursu zgłosiło się sześcioro wspaniale recytujący uczniów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek związany z 100 rocznicą  odzyskania przez Polskę niepodległości. Do etapu miejskiego przeszli chłopcy z klasy 2 b Mateusz Kalinowski i Adam Szmatloch.  Wszystkim serdecznie gratulujemy Aneta Szawara i Anna Gazda.

 W ubiegłą sobotę, 20 października, uczniowie naszego szkolnego zespołu wokalnego zmierzyli się z nie lada wyzwaniem. Mieli bowiem okazję nagrać muzyczny spot reklamowy, promujący naszą szkołę, w domowym studio Pana Stanisława Szydło. Wkrótce zaprezentujemy produkt finalny. Zapraszamy na fotorelację. więcej

 22.10.2018r. uczniowie klas 1,2 i 4 wzięli udział w programie edukacyjnym "Polska - moja Ojczyzna" edycja II (warsztaty patriotyczne).

 III JĘZYKOWA GRA MIEJSKA W sobotę, 20 października, odbyła się trzecia edycja Językowej Gry Miejskiej, zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 oraz Szkołę Podstawową nr 3. Patronat honorowy już tradycyjnie objął Burmistrz Miasta Orzesze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-8 orzeskich szkół podstawowych, którzy ciekawi świata oraz rządni wyzwań zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami językowymi i kulturoznawczymi. W zabawie udział wzięło sześć dwuosobowych drużyn. więcej

 Wyniki Miejskiego Konkursu Plastycznego z cyklu ,,Orzeskie szkoły dla Niepodległej” więcej

 We wrześniu i w październiku  klasy 1 i 2 włączyły się do konkursu na motywach „Gangu Słodziaków” organizowanego przez Jeronimo Martins Polska S.A. właściciela sieci sklepów Biedronka. więcej

 W dniach 16, 18.10.2018r w SP7 w Gardawicach odbyły się miejskie zawody w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Chłopcy zajęli 1 miejsce, awansując tym samym do zawodów powiatowych. Drużyna dziewcząt po zaciętej walce zdobyła miejsce co pozwala im walczyć o awans do powiatów w barażach. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 04.10.2018r. uczniowie kl.2b aktywnie włączyli się w akcje „Pola Nadziei”.

 Weronika Kaczanowska  odbiera nagrodę za I miejsce w konkursie wojewódzkim z tłumaczeń wierszy Zbigniewa Herberta. W tle zdjęcia pan Andrzej Franaszek -autor biografii Herberta. więcej

 Lekcja języka włoskiego online. Wrzesień to zdecydowanie miesiąc języków obcych. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków gimnazjaliści mieli okazję zmierzyć się z językiem włoski. Lekcja zorganizowane została przez Instytuty Kultury oraz Ambasady działające w ramach Stowarzyszenia Narodowych Instytucji Kultury Unii Europejskiej (EUNIC) w Warszawie i Krakowie, we współpracy z Komisją Europejską. Zajęcia online poprowadził przesympatyczny native speaker, lektor Instytutu Włoskiego w Warszawie. Trzeba przyznać, iż wśród naszych uczniów ujawniły się nieodkryte dotąd talenty i predyspozycje do nauki języka włoskiego. Wizyta studentów lingwistyki. We wrześniu naszą szkołę odwiedzili studenci lingwistyki, Malwina oraz Patryk, którzy zachęcali do nauki języków obcych. Sami świetnie władają językiem hiszpańskim, odkrywają także tajniki języka szwedzkiego oraz włoskiego. To jednak nie wszystkie talenty, bowiem język niemiecki również nie jest im obcy. więcej

 25 września nasi uczniowie zajęli 1 miejsce w konkurencji bowling w ramach XIX Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Starosty Mikołowskiego „W Sieci” nowoczesne technologie.

 19 września pierwszoklasiści oraz uczniowie klas 2 i 4 spotkali się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji z Mikołowa. W czasie spotkania policjant przypomniał wszystkim o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Omówiona została  rola pieszego, kierowcy oraz pasażera. Ćwiczono, jak bezpiecznie przejść przez pasy, po której stronie ulicy należy poruszać się na rowerze, a po której można iść pieszo. Przedstawiciel policji przypomniał także o roli fotelików samochodowych i pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem, a na koniec wyjaśnił, jak działają odblaski i  dlaczego są one tak ważne w ruchu drogowym. Uczniowie słuchali w skupieniu rad i pouczeń policjanta, chętnie także zadawali pytania, a pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki w postaci odblasków. Z całą pewnością była to lekcja, która pokazała, jak ważne jest kształtowanie u dzieci nawyków i wzorców zachowań, pomagających chronić własne życie i zdrowie.

 17 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki, który jest dniem wspólnych działań, odkrywania talentów i integracji. Dzień Kropki traktujemy jako okazję do budowania relacji rówieśniczych, koleżeńskich i uczenia współpracy. Historia małej Vashti stanowi inspirację do podejmowania wyzwań i odkrywania własnej osobowości. Tego dnia wszystko w szkole kręciło się wokół KROPKI, która miała wyzwolić we wszystkich radość, pozytywne nastawienie, kreatywność, twórczość i otwartość na innych, a praca zespołowa w klasach integrowała młodych ludzi w działaniu. Były ubrania w kolorowe kropki i zabawy z KROPKĄ w roli głównej. Jednak najważniejsza była dla nas integracja grup wokół wspólnych działań, twórcze podejście do najprostszych zadań i radość, która łączy i zbliża ludzi. więcej

 Kampania Profilaktyczna „Łańcuch Czystych Serc”

Łańcuch Czystych Serc na rynku w Mikołowie to podsumowanie działań profilaktycznych prowadzonych przez Mikołowski Młodzieżowy Klub Powiatowy.

„Stworzyliśmy Łańcuch dla młodzieży i z młodzieżą. To właśnie są te „czyste serca”, na których jeszcze nałogi czy przemoc nie odcisnęły swojego piętna. To im staramy się nieść przekaz, że alkohol, narkotyki, przemoc, nietolerancja czy inne zagrożenia, z którymi stykają się na co dzień, nie są dobre, nie są słusznym wyjściem. Przede wszystkim pokazujemy młodzieży, a nawet młodzież pokazuje sobie nawzajem jak się przed nimi bronić.” – tłumaczy pomysłodawca i organizator Kampanii pan Tadeusz Rosa.

Młodzież naszej szkoły już od wielu lat włącza się do tej akcji w pełni popierając jej profilaktyczny przekaz. Zwieńczeniem akcji jest moment, kiedy punktualnie o godzinie 13:00 wszyscy chwytają się za ręce unosząc je w górę tworząc łańcuch „czystych serc”, któremu towarzyszy bicie dzwonów i dźwięk syren.

 ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w dniu 03.09.2018 r.

9:00  msza święta w Kościele Parafialnym w Zawadzie.

10:00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły

10:30 pasowanie uczniów klas pierwszych

AUTOBUSY:

z Jaśkowic godz. 8:30

z Zazdrości godz. 8:45

Powrót z Zawady około godz. 11:30